(fot. Opel)

Opel Corsa-e – elektryczny, ładny i o dobrych osiągach

Coraz więcej producentów decyduje się poszerzyć swoją ofertę o samochód elektryczny lub hybrydowy. Volkswagen niedawno ogłosił internetową przedsprzedaż elektrycznego ID.3, Skoda zaprezentowała nowy model Citigo, a Mercedes zamierza przeprowadzić elektryfikację AMG. Do grona tych firm dołączył Opel, który pochwalił się nową generacją Corsy.

Opel także stawia na elektryczne samochody

Nowa generacja popularnej Corsy, jak przystało na nowoczesny samochód, dostępna jest w odmianie elektrycznej. Model ten oznaczony jest jako Corsa-e. Zastosowane akumulatory pozwalają na przejechanie do 330 kilometrów według normy WLTP. Może nie jest to imponujący zasięg, ale powinien okazać się wystarczający do poruszania się po mieście, codziennego dojeżdżania do pracy czy nawet wyjazdu podczas dłuższego weekendu.

Akumulator ma 50 kWh i możliwe jest naładowanie go do 80% pojemności w 30 minut. Oczywiście wynik ten osiągniemy, gdy korzystamy z szybkiej ładowarki. Dostępna jest również opcja ładowania z domowego gniazdka, ale wówczas należy pogodzić się, że proces ten może zająć nawet kilkanaście godzin. Opel dodaje, że akumulator objęty jest ośmioletnią gwarancją.

(fot. Opel)

Elektryczny Opel Corsa zapewnia całkiem dobre osiągi, które jak najbardziej umożliwiają dynamiczne poruszanie się w mieście. Silnik elektryczny dysponuje bowiem mocą 136 KM i maksymalnym momentem obrotowym 260 Nm. Przekłada się to na sprint do 50 km/h w czasie 2,8 sekundy. Z kolei osiągnięcie pierwszej setki trwa tylko 8,1 sekundy.

Na pokładzie nie zabrakło obsługi Android Auto i Apple CarPlay. Interfejs obu systemów zostanie wyświetlony na dotykowym wyświetlaczu o przekątnej 7 cali (pakiet Multimedia Navi) lub nawet na 10-calowym ekranie (pakiet wyposażenia Multimedia Navi Pro). Nową Corsę można podłączyć do mobilnej aplikacji. Pozwala ona na zdalny dostęp do podstawowych informacji, w tym także możliwe jest sprawdzenie poziomu naładowania akumulatorów.

(fot. Opel)

Dostawy pierwszych egzemplarzy Opla Corsy-e mają rozpocząć się wiosną 2020 roku. Tanio jednak nie będzie – cena ma wynosić 29 900 euro. Niebawem oferta producenta zostanie ponadto poszerzona o model Grandland X w wersji hybrydowej plug-in, a do tego pojawi się także w pełni elektryczny Vivaro i następca Mokki.

Polecamy również:

Honda e – można już składać zamówienia na zgrabny elektryczny samochód

źródło: Opel