(fot. Honda)

Honda e – można już składać zamówienia na zgrabny elektryczny samochód

Coraz więcej producentów samochodów wprowadza do swojej oferty samochody elektryczne. Audi sprzedaje już model e-tron, Mercedes ma elektrycznego EQC, a Volkswagen rozpoczął internetową przedsprzedaż ID.3. Honda nie zamierza pozostawać w tyle – klienci japońskiej firmy mogą już składać rezerwacje na samochód nazwany po prostu „e”.

Elektryczna Honda e może być hitem

Honda ogłosiła rozpoczęcie rezerwacji na nowy elektryczny samochód. Zamówienia można składać m.in. w wybranych krajach Europy – Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Norwegia. Rezerwacja modelu e, podobnie jak w przypadku Volkswagena ID.3, odbywa się przez internet.

Producent wymaga opłaty rezerwacyjnej, aby zebrać najbardziej zainteresowanych klientów, którzy mogą liczyć na priorytetowe potraktowanie w kwestii jak najsprawniejszego dostarczenia samochodu. Osoby, które złożyły zamówienie na Hondę e, będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze egzemplarze zostaną bowiem dostarczone wiosną 2020 roku.

(fot. Honda)

Jean-Marc Streng, dyrektor generalny działu samochodów Honda Motor Europe, informuje o wysokim zainteresowaniu. Firma odnotowała już ponad 25 tys. rezerwacji w samej Europie. Oczywiście liczba ta powinna jeszcze wzrosnąć. Niewykluczone, że tak duża popularność przełoży się na początkową dostępność Hondy e.

Honda zapowiada elektryfikację swoich samochodów

Do 2025 roku oferta japońskiego producenta w Europie ma składać się w 100% z modeli zelektryfikowanych. Nie będą to jednak auta wyłącznie z silnikiem elektrycznym. W sprzedaży powinny być także dostępne hybrydy oraz samochody z układem mild-hybrid. Co ciekawe, Mercedes również zapowiedział elektryfikację, która będzie dotyczyć sportowych modeli AMG. Najpewniej do tego grona niebawem dołączą kolejne firmy motoryzacyjne.

(fot. Honda)

Honda e będzie oczywiście samochodem w pełni elektrycznym. Zastosowane akumulatory mają zapewnić zasięg do 200 km. Dostępna będzie funkcja szybkiego ładowania, która umożliwi naładowanie do 80% pojemności akumulatorów w 30 minut.

Należy zaznaczyć, że wciąż mamy do czynienia z prototypową wersją Hondy e. Finalne wydanie ma zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku i będzie zawierać 95% elementów, które możemy zobaczyć na aktualnych zdjęciach.

Polecamy także:

Wodorową taksówką Toyoty pojedziecie w Kopenhadze

źródło: Honda