Pierwsza w Polsce internetowa przedsprzedaż samochodu

Volkswagen jako pierwszy w Polsce zaoferował klientom preorder samochodu. Każdy kto jest zainteresowany pierwszeństwem do zamówienia elektrycznego modelu ID.3, może to uczynić za pośrednictwem strony internetowej.

Preorder (z ang. przedsprzedaż) to znana forma odpłatnej rezerwacji produktu zapewniająca pierwszeństwo w zamówieniach. Umożliwia ona otrzymanie wybranego towaru w dniu premiery, a nierzadko nawet kilka dni wcześniej. Często też towarzyszą jej gratisowe dodatki lub prezenty mające skusić zainteresowanych klientów. Do produktów najczęściej objętych przedsprzedażą bez wątpienia należą płyty muzyczne oraz gry komputerowe. Teraz do tego grona dołącza Volkswagen wraz z najnowszym elektrycznym kompaktem – ID.3.

ID.3. to elektryczny odpowiednik Golfa oferowany w czterech kolorach i w trzech wersjach wyposażenia. Samochód został wyposażony w akumulator o zasięgu wynoszącym nawet do 420 km (w zależności od wersji). Sam producent określa go mianem prawdziwej rewolucji, wszystko za sprawą innowacyjnych rozwiązań oraz nowinek technologicznych. Wśród nich znalazło się wiele systemów ułatwiających jazdę oraz wpływających na bezpieczeństwo. Najbogatsza wersja ID.3 posiada m.in. panoramiczny szklany dach oraz wyświetlacz head-up wykorzystujący technologię rzeczywistości rozszerzonej.

By dokonać rezerwacji musimy udać się na stronę internetową producenta oraz dokonać wpłaty depozytu o wysokości 5000 złotych. Każdy klient, który zarezerwuje samochód na obecnym etapie otrzyma od producenta dodatkową ładowarkę Wallbox o mocy 11 kW. Dodatkowo niemiecka marka oferuje możliwość bezpłatnego zasilania auta energią elektryczną do poziomu maksymalnie 2.000 kWh na wszystkich publicznych stacjach ładowania umożliwiających korzystanie z aplikacji Volkswagena WeCharge lub działających w europejskiej sieci IONITY.

Cena startowa ID.3 z akumulatorem o pojemności i zasięgiem do 330 km będzie zaczynała się w Niemczech poniżej 30 tys. euro (ceny na polskim rynku nie są jeszcze znane). Produkcja ID.3 ma ruszyć pod koniec 2019 roku. Pierwsze egzemplarze mogą trafić do klientów już w 2 kwartale 2020 roku.

źródło: Volkswagen