OneDrive na Androidzie przechodzi na ciemną stronę mocy 17

OneDrive na Androidzie przechodzi na ciemną stronę mocy

Użytkownicy Androida, którzy zamiast Dysku Google, preferują chmurę Microsoftu mogą już aktywować opcjonalny ciemny motyw.

OneDrive w nowych kolorach

Mimo iż firma z Redmond przegrała walkę na rynku smartfonów, a mobilny Windows został pogrzebany, to postanowiła nie tracić klientów swoich usług. Microsoft skupił się na rozwoju oprogramowania na konkurencyjne platformy. Dzięki temu, niezależnie czy korzystamy z Androida czy iOS, mamy dostęp do wielu świetnych aplikacji. Tak, pakiet biurowy Microsoft Office czy chociażby OneDrive to oprogramowanie jak najbardziej godne polecenia.

Po udostępnieniu testowej wersji w zeszłym miesiącu, Microsoft wprowadza teraz Dark Mode do stabilnego wydania OneDrive. Aktualizacja została oznaczona jako 6.0.1 i powinna być już dostępna z poziomu sklepu z aplikacjami Google Play.

OneDrive na Androidzie przechodzi na ciemną stronę mocy 18
(fot. Android Police)

Ciemny motyw dostępny jest na każdym ekranie aplikacji. Niezależnie czy przeglądamy wszystkie pliki, wyłącznie zdjęcia, korzystamy z menu czy sprawdzamy szczegóły konkretnego pliku, to cały czas widzimy mroczniejsze kolory.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Dark Mode oparty jest na ustawieniach systemowych – aplikacja dostosowuje się do globalnych ustawień w Androidzie 10. Z kolei właściciele smartfonów ze starszymi wersjami systemu operacyjnego Google, muszą udać się do ustawień OneDrive’a. W opcjach można zdecydować, czy chcemy korzystać z jasnej czy ciemnej strony mocy.

Aktualizacja wprowadza również nowy zestaw ikon opartych o język wzornictwa Microsoft Fluent. Dodatkowo, po przejściu do karty „Zdjęcia”, pojawiają się wspomnienia z minionych lat. Dzięki temu, zyskujemy dostęp do zdjęć wykonanych tego samego dnia w poprzednich latach.

Nie tylko Microsoft lubi ciemne kolory

Dark Mode znajdziemy już m.in. w mobilnym Outlooku czy przeglądarce Microsoft Edge. Ciemniejsze barwy dostępne są również w produktach konkurencji. Apple wprowadziło tryb ciemny w macOS Mojave i iOS 13. Z kolei w Androidzie zawitał on wraz z wersją 10. Natomiast Facebook udostępnił ciemne kolory w Messengerze, Instagramie i WhatsAppie.

Wyraźnie więc widać, że największe firmy IT obecnie skupiają się na wprowadzaniu Dark Mode do kolejnych aplikacji, usług i całym systemów operacyjnych. To jak najbardziej dobry trend – ciemny motyw może przykładowo pozytywnie wpłynąć na komfort korzystania z urządzenia nocą.

źródło: Android Police, MSPoweruser