(fot. Tabletowo.pl)

Instagram przeszedł na ciemną stronę mocy. Dark Mode dostępny na iOS

Użytkownicy smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka mogą już aktywować Dark Mode w kolejnej aplikacji. Tym razem na ciemną stronę mocy przeszedł Instagram.

Reklama

Koniec z nadmiarem białego tła

Instagram, podobnie jak wiele popularnych aplikacji, domyślnie stawia na białe tło. Może i wygląda to atrakcyjnie i przejrzyście, ale w dobie wzrostu popularności ciemnych motywów, niekoniecznie pasuje do schematów kolorów ustawionych na każdym smartfonie.

Reklama

Nadmiar białego tła nie tylko może gryźć się z systemowym Dark Mode, ale ponadto negatywnie wpływa na komfort korzystania z aplikacji, szczególnie nocą. Przez większość czasu widzimy ciemne kolory, a tu nagle, po kliknięciu w powiadomienie z Instagrama, jesteśmy atakowani białym kolorem – nie jest to zbyt przyjemne dla oczu.

Na szczęście, twórcy Instagrama postanowili pójść za obecnym trendem. Aplikacja otrzymała własny zestaw ciemnych kolorów. Zniknęło białe tło na stronie głównej, w widoku profilu, w podglądzie aktywności innych użytkowników, a także w ustawieniach. Wszystkie komunikaty i wyskakujące okienka również przybrały mroczniejsze barwy.

Dark Mode Instagram
Dark Mode Instagram (fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Dark Mode został wprowadzony poprawnie – całość utrzymana jest w ciemniejszych kolorach, wygląda to spójnie i nawet całkiem ładnie. Niestety, w wersji na iOS nie ma obecnie opcji wymuszenia ciemnych kolorów. Motyw dostosowuje się bowiem do ustawień systemowych – należy mieć włączony Dark Mode w iOS 13, aby zobaczyć aplikacje w nowych barwach.

Ciemny motyw został wdrożony w najnowszej wersji Instagrama. W celu jego włączenia należy pobrać ostatnią aktualizację aplikacji (114.0), która jest już dostępna w App Store.

Ciemny Instagram na Androidzie?

Na ciemną stronę mocy zaczyna przechodzić również wersja na Androida. Niestety, zmiany widoczne są tylko u wybranych użytkowników. Pod względem wizualnym całość prezentuje się podobnie do wydania aplikacji na iOS.

Nie wiemy, kiedy Instagram zdecyduje się na masowe wdrożenie ciemnych kolorów na Androidzie. Pojawienie się jednak ciemnego motywu w wersji iOS sugeruje, że powinno to nastąpić już wkrótce. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę wytrzymać z nadmiarem białego tła.

Polecamy także:

Instagram ściąga od TikToka. Narzędzie do edycji wideo w Stories już w przygotowaniu

źródło: The Verge, własne

Reklama