(fot. pixabay.com)

Messenger z ciemnym motywem już oficjalnie. Emoji księżyca nie jest potrzebne

Jedną z dłużej wyczekiwanych nowości w Messengerze był ciemny motyw. Stał się on jeszcze bardziej pożądany, gdy Facebook zdecydował się odświeżyć wygląd komunikatora, wprowadzając jeszcze więcej białego interfejsu. Prośby użytkowników zostały niedawno spełnione, chociaż samo włączenie ciemnego motywu było dość nietypowe.

Zapanowała moda na ciemność i bardzo dobrze. Ciemny motyw wdrażany jest w aplikacjach Google, ma być częścią głównych zmian w Androidzie Q i iOS 13, a z ciemniejszych kolorów mogą już korzystać użytkownicy Windows 10 i macOS Mojave. Niebawem do tego grona będą dołączać kolejne aplikacje, usługi i niewykluczone, że całe strony internetowe. Tak, na Tabletowo możecie już korzystać z ciemnego motywu.

Ciemny motyw już nie wymaga wysłania księżyca

Pisaliśmy już o ciemnym motywie w Messengerze, a także pokazywaliśmy jak go włączyć. Do tej pory wymagane było wysłanie emoji księżyca w oknie rozmowy. Wówczas pojawiał się komunikat o dostępności ciemnego motywu. Można było go włączyć zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS-em.

Facebook Messenger – to tutaj można włączyć ciemny motyw.

Emoji księżyca nie jest już potrzebne. Facebook w informacji opublikowanej na oficjalnym blogu chwali się, że ciemny motyw można już aktywować po prostu przechodząc do ustawień. Nie trzeba już robić nic więcej. Wystarczy wejść do opcji komunikatora i przesunąć przełącznik.

Zmiana jest aktualnie wdrażana globalnie. Warto mieć na uwadze, że będzie ona wprowadzana stopniowo, więc jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć nową pozycję w ustawieniach.

Facebook Messenger – jak włączyć ciemny motyw?

Włączenie ciemnego motywy jest teraz banalnie proste. Wystarczy kliknąć na nasze zdjęcie profilowe, które znajduje się w lewym górnym rogu, jeśli jesteśmy na głównym ekranie. Następnie na górze powinna być widoczna opcja Tryb ciemny. Należy po prostu ją włączyć. To już wszystko.

Polecamy także:

Messenger może niebawem powrócić do głównej aplikacji Facebooka

źródło: Facebook