Microsoft także lubi ciemne kolory. Dark Mode w nowej przeglądarce na macOS

Obecnie wśród głównych trendów dotyczących wzornictwa oprogramowania znajduje się wdrażanie ciemnego motywu. Dotyczy to zarówno systemów operacyjnych, jak i aplikacji, w tym również przeglądarek internetowych. Wiemy już, że nowy Microsoft Edge w wersji na macOS będzie obsługiwał Dark Mode w dniu premiery finalnego wydania przeglądarki.

Ciemny motyw staje się naprawdę popularny, co jak najbardziej należy uznać za krok w dobrym kierunku. Postawienie na ciemne kolory pozytywnie wpływa na komfort korzystania z urządzenia w nocy, a dodatkowo może wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Dark Mode dostępny jest w wybranych systemach operacyjnych. Można go włączyć w Windows 10 i macOS Mojave. Co więcej, niebawem trafi na wiele smartfonów wraz z iOS 13 i Androidem Q.

Jak już wspomniałem, tryb Dark Mode wdrażany jest także w przeglądarkach internetowych. Ciemne kolory dostępne są w Operze, w starym Microsoft Edge na Windows czy w Google Chrome.

Nowy Edge z Dark Mode na macOS

Do grona powyższych przeglądarek dołącza Edge bazujący na Chromium. Nowa przeglądarka Microsoftu w eksperymentalnym wydaniu z kanału Dev Channel otrzymała właśnie aktualizację, która wprowadza Dark Mode na macOS.

(fot. MSPoweruser)

Nie mamy do czynienia z dodaniem po prostu czarnego koloru. Elementy interfejsu utrzymane są w ciemnoszarym kolorze, podobnie jak w przypadku Safari czy Google Chrome. Dark Mode sprawia, że nowy Edge wreszcie pasuje do ciemniejszych kolorów dostępnych w macOS Mojave i oczywiście powinien pozytywnie wpłynąć na używanie przeglądarki w nocy.

Edge nadal pozostaje w fazie testów

Nowa przeglądarka Microsoftu wciąż pozostaje w fazie wczesnych testów. W związku z tym, nie powinno się jej używać jako głównego oprogramowania. Obecnie wydawana jest ona w dwóch testowych kanałach – Dev Channel i Canary. W przypadku drugiej wersji aktualizacje mogą pojawiać się nawet codziennie, ale to ona zapewnia najszybszy dostęp do nowych rozwiązań.

Edge bazujący na Chromium wydany został również na Windows. W tej wersji także pozostaje w fazie testów. Na obu systemach nadal nie jest dostępna edycja określana jako Beta, która ma charakteryzować się wyższą stabilnością działania.

źródło: MSPoweruser