Apple MacBook Pro 16"
MacBook Pro 16" (fot. Apple)

Nowy, 14-calowy MacBook Pro ma zadebiutować w tym roku

Apple szykuje się do premiery nowych komputerów Mac. Największe zmiany mogą dotknąć mniejszą wersję MacBooka Pro.

14-calowy MacBook Pro z ekranem mini-LED

W zeszłym roku ekipa Tima Cooka wprowadziła 16-calowego MacBooka Pro. Względem poprzednika otrzymał on m.in. cieńsze ramki wokół ekranu, większy wyświetlacz i klawiaturę z mechanizmem nożycowym, która ma być pozbawiona wad poprzedniej klawiatury motylkowej.

iOS 13.4 może przynieść nową opcję odzyskiwania systemu

Jak wskazuje analityk Ming-Chi Kuo, który dostarczył już wielu sprawdzonych przecieków o nadchodzących premierach Apple, podobnego odświeżenie czeka 13-calowego MacBooka Pro. Po pierwsze, firma z Cupertino zastosuje większy, 14,1-calowy ekran, bez zauważalnego zwiększenia samej obudowy. Po drugie, należy spodziewać się klawiatury nożycowej. Po trzecie, wyświetlacz ma być wykonany w technologii mini-LED, oferującej wyższą maksymalną jasność, lepszy kontrast i odwzorowanie kolorów względem zwykłych paneli LCD.

Pozostałe nowości w tegorocznej ofercie Apple

Analityk twierdzi, że 14-calowy MacBook Pro nie będzie jedynym urządzeniem z ekranem mini-LED. Nowe panele mają trafić również do 16-calowego MacBooka Pro, 27-calowego iMaca Pro, odświeżonego iPada Pro, a także do 10,2-calowego iPada i 7,9-calowego iPada mini.

Apple MacBook Pro 16"
MacBook Pro 16″ (fot. Apple)

Nie poznaliśmy konkretnych dat wprowadzenia nowych komputerów. Niewykluczone, że część z nich zostanie zaprezentowana na zbliżającej się konferencji WWDC planowanej na czerwiec 2020 roku. Wyjątkiem jest iMac Pro, który doczeka się pierwszego odświeżenia od grudnia 2017 roku. Według Kuo, iMac Pro z ekranem mini-LED ma zadebiutować w czwartym kwartale bieżącego roku.

Przejście na technologię mini-LED ma nie być zagrożone przez koronawirusa. W Apple trwają intensywne prace nad rozwojem nowych ekranów, które mają zadebiutować szybciej niż wskazywały pierwsze raporty. Wcześniejsze informacje sugerowały premierę komputerów i tabletów z mini-LED na koniec 2020 roku lub początek 2021 roku.

W tym roku fani produktów z logo nadgryzionego jabłka raczej nie będą narzekać na nudę. Firma Tima Cooka ma bowiem jeszcze wprowadzić iPhone’a 9, iPhone’y 12 z nowym wzornictwem, matę ładującą i prawdopodobnie również lokalizatory AirTag.

Polecamy również:

iPad Pro prawie jak laptop. Apple ma wydać klawiaturę z gładzikiem

źródło: 9to5Mac