smartfon iPhone 11 smartphone

iPhone’y 12 z nowym standardem Wi-Fi i Apple AirTag we wrześniu

Tegoroczne smartfony Apple mogą otrzymać nowy standard bezprzewodowego przesyłania danych, który ma charakteryzować się wysoką przepustowością.

iPhone’y 12 z Wi-Fi 802.11ay

Według serwisu Macotakara, jedną z nowości w tegorocznych iPhone’ach ma być obsługa standardu Wi-Fi 802.11ay. Wykorzystuje on częstotliwość 60 GHz i w założeniach ma zapewnić transfer na poziomie 20-40 Gb/s.

No dobrze, a gdzie to znajdzie zastosowanie? Obecnie raczej nie podczas łączności z domowymi routerami i większością dostępnych urządzeń. Standard Wi-Fi 802.11ay może jednak posłużyć do bezpośredniej wymiany plików między nowymi iPhone’ami w ramach technologii AirDrop i niewykluczone, że później do łączności z innym sprzętem.

Serwis Macotakara twierdzi, że połączenie Wi-Fi 802.11ay w iPhone’ach ma charakteryzować się „ultra krótkim zasięgiem”, co dodatkowo potwierdza ewentualne przeznaczenie – wymiana plików.

Trzymam kciuki! iOS 14 może pozwolić na zmianę domyślnych aplikacji

Co ciekawe, raport wskazuje, że w tym roku Apple ponownie ma zaprezentować iPhone’a wyposażonego w ekran LCD. Nie, nie chodzi o duchowego następcę modelu SE, którego premiery spodziewamy się w ciągu najbliższych tygodni. Niewykluczone, że zobaczymy odświeżoną wersję podstawowej „Jedenastki”, sprzedawaną w niższej cenie.

Warto tutaj wspomnieć wcześniejsze nieoficjalne informacje dostarczone przez analityka Ming-Chi Kuo. Stwierdził on, że wszystkie tegoroczne smartfony Apple, które zobaczymy we wrześniu, mają mieć ekran OLED. Dotyczy to również następcy iPhone’a 11. Trudno więc wskazać, jaką rolę miałby pełnić odświeżony model z ekranem LCD. Trochę tańszej alternatywy? Nie brzmi to zbyt dobrze pod względem przejrzystości oferty.

Jak z ładowaniem lokalizatorów Apple?

Od kilku miesięcy pojawiają się informacje, że firma Tima Cooka pracuje nad własnymi znacznikami AirTag. Podobno będzie je można przymocować do różnych przedmiotów, jak np. plecak czy klucze. Natomiast ich lokalizację sprawdzimy z poziomu aplikacji Lokalizator dostępnej na iOS i macOS.

Raport Macotakara wskazuje, że premiera lokalizatorów AirTag odbędzie się we wrześniu tego roku. „Tankowanie” wbudowanych akumulatorów ma odbywać się za pomocą ładowarki bezprzewodowej. Nie jest jasne, czy Apple postawi na ładowarkę podobną do tej z Apple Watcha czy użytkownik będzie mógł skorzystać z dowolnej maty obsługującej standard Qi.

Polecamy również:

AirPods Lite pojawią się szybciej niż myśleliśmy?

źródło: 9to5Mac, Macotakara