Xiaomi logo

Jest data premiery Xiaomi 12. Dla klientów to wymarzony prezent na święta

Już od dawna mówi się, że Xiaomi zaprezentuje następcę Xiaomi Mi 11 jeszcze w tym roku. Nareszcie pojawiła się data premiery Xiaomi 12. Co więcej, tego samego dnia prawdopodobnie zadebiutuje również szereg innych nowości marki.

Jest data premiery Xiaomi 12. Odliczanie czas zacząć

Przyspieszona premiera Xiaomi Mi 11 była dla nas dużą niespodzianką. Wkrótce minie już rok od jego debiutu, dlatego informacje o prezentacji kolejnej odsłony flagowca marki w 2021 roku wcale nas nie dziwią. Czas jednak pokaże, czy Xiaomi przyjmie taki schemat wydawniczy na dobre.

Według najnowszych doniesień, data premiery Xiaomi 12 podobno została ustalona na 16 grudnia 2021 roku. Dla przypomnienia, Xiaomi Mi 11 zadebiutował 28 grudnia 2020 roku. Co więcej, konferencja, w trakcie której zostanie zaprezentowany nowy flagowiec marki, podobno będzie trwała aż cztery godziny.

Oznacza to, że 16 grudnia prawdopodobnie zobaczymy nie tylko Xiaomi 12, ale też inne urządzenia lub/i produkty marki. Być może będzie to m.in. MIUI 13, bowiem w przeszłości mówiło się, że nowa wersja interfejsu Xiaomi pojawi się jeszcze w 2021 roku.

Xiaomi oficjalnie nie potwierdziło jeszcze daty prezentacji swojego najnowszego flagowca. W związku z tym nie można wykluczyć, że data premiery Xiaomi 12 w rzeczywistości będzie inna, aczkolwiek jednocześnie mimo wszystko mamy 100% pewność, że konferencja odbędzie się przed końcem 2021 roku.

Co zaoferuje Xiaomi 12?

Na tę chwilę pewne jest tylko jedno – będzie to pierwszy smartfon na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Albo jeden z pierwszych, ponieważ jeszcze w tym roku zadebiutować ma Motorola Edge 30 Ultra, która również zostanie wyposażona w ten układ. Niewykluczone, że Xiaomi znów chce być pierwsze, dlatego zaprezentuje Xiaomi 12 już w połowie przyszłego miesiąca.

data premiery Xiaomi 12 to podobno 16 grudnia 2021 roku
Xiaomi 11T Pro (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Ponadto mówi się, że Xiaomi 12 zostanie wyposażony również w wyświetlacz z okrągłym otworem na aparat do selfie i rozmów wideo (prawdopodobnie znajdzie się on pośrodku, a nie w roku), aparat o rozdzielczości 50 Mpix na panelu tylnym oraz akumulator, który będzie można naładować z mocą 100 W.