Netflix aplikacja
(fot. yousafbhutta / pixabay.com)

Netflix z nowym wyglądem na iPhone’ach

Aplikacja Netflix w wersji na iOS doczekała się odświeżenia interfejsu. Otrzymujemy zmieniony ekran główny, nowe animacje czy efekt paralaksy dla wybranych elementów. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Netflix otrzymał nowy wygląd na iPhonie

Zmiany widać od razu po uruchomieniu aplikacji, bowiem wyświetlany jest odświeżony ekran główny z kartą promującą film lub serial dostępny na platformie. Karta zajmuje prawie cały ekran i porusza się z efektem paralaksy. Co ciekawe, w celu uzyskania tego efektu wykorzystywany jest akcelerometr iPhone’a. Wspomniana karta pojawia się również, gdy przejdziemy do poszczególnych kategorii – np. seriale, filmy, anime, fantasy czy hity kinowe. Oczywiście, zależnie od wybranej kategorii, w ten sposób promowany jest inny serial lub film.

Netflix aplikacja iOS
(fot. Tabletowo.pl)

Skoro już wspomnieliśmy o kategoriach, to wypada dodać, że teraz przełączanie się pomiędzy nimi jest odczuwalnie prostsze i wygodniejsze. Przykładowo wystarczy jedno kliknięcie na ekran główny, aby wyświetlić wyłącznie filmy dostępne na platformie. Ponadto w aplikacji Netflix wprowadzono jeszcze nową animację po kliknięciu na film lub serial, który chcemy obejrzeć. Sama karta opisująca wybraną produkcję pozostała jednak bez większych zmian.

Wprowadzono jeszcze inne nowe animacje – np. podczas uruchamiania aplikacji i wyboru profilu użytkownika. Nie zabrakło też mniejszych zmian wizualnych. Trzeba przyznać, że teraz aplikacja prezentuje się atrakcyjniej, a korzystanie z niej powinno być wygodniejsze. Do tego całość działa płynniej.

Nowy wygląd jest już dostępny

Janum Trivedi, były projektant interfejsu użytkownika w Netfliksie, poinformował, że prace nad nowym interfejsem zaczęły się w zeszłym roku. W założeniach Netflix miał stać się bardziej płynny i dopracowany. Jak przed chwilą wspomniałem, zamierzony efekt najwidoczniej udało się osiągnąć.

Dowiedzieliśmy się również, że Netflix planuje jeszcze odświeżyć wygląd aplikacji na tvOS. Nie wiemy jednak, kiedy właściciele przystawek Apple TV mogą spodziewać się zmian w wyglądzie aplikacji. Należy nastawić się, że zmiany będą zbliżone do tego, co teraz możemy zobaczyć w aplikacji na iOS.

Aplikacja Netflix na iOS jest już dostępna w nowej wersji. Jeśli wciąż nie widzicie odświeżonego interfejsu, to warto przejść do App Store i sprawdzić, czy zainstalowana jest najnowsza aktualizacja.