Helikoptery w MFS - Microsoft Flight Simulator (źródło: Xbox Wire)
Helikoptery w MFS - Microsoft Flight Simulator (źródło: Xbox)

Helikoptery w Microsoft Flight Simulator za darmo – świętujemy 40-lecie marki

Microsoft Flight Simulator świętuje 40-lecie aktywnego istnienia na rynku gier. Z tej okazji producent gry zapowiedział ogromną aktualizację, która uwzględni darmowe helikoptery oraz kolejne, szczegółowo odwzorowane miasta.

Wycieczka do Niemiec

Gdy następnym razem odpalicie MFS, powinniście rozważyć lot do jednego z niemieckich miast. Z okazji trwających targów Gamescom Microsoft odwzorował aż pięć aglomeracji z tego kraju – Hanover, Dortmund, Dusseldorf, Bonn i oczywiście Kolonię, czyli stolicę odbywającej się imprezy. W tym procesie wykorzystano technologię fotogrametrii, co oznacza, iż lokacje będą prezentować się zjawiskowo.

Dodatkowo ujawniono szczegóły specjalnej Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition, którą otrzymają posiadacze podstawowej gry i subskrybenci Xbox Game Pass. Ta pojawi się na rynku już 11 listopada 2022 roku i zawrze w sobie dodatkowe helikoptery i szybowce – po raz pierwszy od 2006 roku! Gracze będą mogli też pokierować prawdziwym samolotem pasażerskim, i to z pełnym zestawem guziczków oraz przełączników.

Airbus A-310 zawita do Microsoft Flight Simulator (źródło: Xbox Wire)
Airbus A-310 zawita do Microsoft Flight Simulator (źródło: Xbox Wire)

Microsoft potrafi rozwijać swoje gry

Choć Xbox nie ma na ten rok zaplanowanej żadnej dużej premiery, ekipa Phila Spencera specjalizuje się w podtrzymywaniu wsparcia dla istniejących już gier na rynku. Sea of Thieves, Grounded, MFS czy Forza Horizon 5 – to tylko pierwsze z brzegu przykłady, które pokazują, iż gry-usługi można robić z głową. Zdarzają się niewypały w stylu Halo: Infinite, choć nawet w najlepszych stadach są i czarne owce.

W edycji świętującej 40-lecie marki, największy symulator Microsoftu zawrze dodatki w postaci 4 klasycznych lotnisk, 10 lądowisk dla szybowców, 12 nowych maszyn, 14 lądowisk dla helikopterów oraz 20 klasycznych misji z przeszłości tej kultowej serii. Sam nie gram w MFS, a nawet dla mnie brzmi to ekscytująco.

Warto pamiętać, że aktualizacja zawierająca niemieckie miasta powinna być już dostępna do pobrania. Na pozostałe atrakcje gracze będą musieli poczekać do 11 listopada. Microsoft Flight Simulator jest dostępny na komputerach PC oraz konsolach Xbox Series X|S jako nieodłączna część abonamentu Xbox Game Pass. W każdym z tych wypadków grę można zakupić również osobno, także na platformie Steam.