Mapy Google z funkcją Immersive view
źródło: Google

Mapy Google pokażą świat jak nigdy dotąd

W trakcie wydarzenia Google I/O 2022 gigant z Mountain View zapowiedział nowe funkcje w aplikacji Mapy Google. Dzięki nim użytkownicy będą mogli zobaczyć świat tak, jak jeszcze nigdy dotąd. Ponadto dostaną do dyspozycji więcej przydatnych i „wciągających” funkcji.

Mapy Google z funkcją immersive view

Dzięki funkcji immersive view użytkownicy będą mogli zobaczyć, jak dane miejsce wygląda naprawdę, gdyż nowe Mapy Google pozwolą im poczuć się, jakby rzeczywiście tam się znaleźli. Tylko spójrzcie – nowy widok jest niezwykle realistyczny i wciągający!

Na tym jednak nie koniec – użytkownicy dostaną do dyspozycji również suwak czasu, aby sprawdzić, jak dana okolica wygląda o różnych porach dniach i warunkach pogodowych, a także zobaczyć, gdzie znajdują się ruchliwe miejsca. Ponadto łatwo znajdą pobliskie restauracje, a nawet będą mogli do nich zajrzeć… na ekranie smartfona!

Nowa funkcja immersive view będzie dostępna na każdym urządzeniu. Początkowo użytkownicy zobaczą w ten sposób Los Angeles, Londyn, Nowy Jork, San Francisco i Tokyo. Kolejne miasta zostaną dodane do tej listy „wkrótce”.

Mapy Google pomogą wybrać bardziej ekologiczną trasę

Google udostępniło w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie funkcję, która pomaga użytkownikom wybrać bardziej ekologiczną trasę, gdy szukają drogi do wybranego celu. Mimo że czasami dotarcie może trwać dłużej, auto spali jednak mniej paliwa, dzięki czemu do atmosfery trafi mniej spalin, a kierowca zaoszczędzi.

Mapy Google ekologiczna jazda eco-driving
źródło: Google

Od udostępnienia tej funkcji w USA i Kanadzie użytkownicy Map Google przejechali ekologicznie 86 mld mil, dzięki czemu ograniczono emisję dwutlenku węgla do atmosfery o pół miliona ton metrycznych (równowartość usunięcia z dróg 100000 samochodów). Google ogłosiło dziś, że funkcja ta wkrótce trafi również do Europy.

Live View z aplikacji Mapy Google w innych programach

Dostępna w aplikacji Mapy Google funkcja Live View pozwala nakładać na obraz widziany przez aparat smartfona wirtualne znaki i wskazówki na ekranie – na przykład kierunki, w jakich powinien poruszać się użytkownik, aby dotarł na miejsce (działa to nie tylko na ulicy, ale też na lotniskach, dworcach kolejowych i w centrach handlowych).

Gigant z Moutnain View ogłosił, że technologia ta zostanie udostępniona deweloperom bez dodatkowych opłat wraz z ARCore Geospatial API i będzie można z niej korzystać wszędzie tam, gdzie działa Street View.

Mapy Google technologia Live View AR Core
źródło: Google

Podczas konferencji Google I/O 2022 poinformował też, że Tłumacz Google nauczył się 24 nowych języków i obecnie wspiera w sumie 133 języki.