AnTuTu
fot. Pexels

Qualcomm Snapdragon 865+ nie jest gwarancją sukcesu w AnTuTu

Niektórym mogłoby się wydawać, że smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ powinien rozgromić w AnTuTu każdy model z innym układem na pokładzie. Po raz kolejny okazuje się jednak, że wcale tak nie musi być. Najnowszy ranking najwydajniejszych flagowców z Androidem świetnie to pokazuje.

Reklama

AnTuTu niczym magiczna kula – prawdę ci powie

To już – nazwijmy to – tradycja, że smartfony z flagowymi procesorami Qualcomm Snapdragon okupują pierwsze miejsca w rankingach najwydajniejszych smart-telefonów z Androidem na rynku według AnTuTu. Flagowce z układami innych producentów muszą się zadowolić niższymi lokatami, choć i tak obecność w TOP 10 można uznać za sukces.

AnTuTu co miesiąc publikuje (m.in.) rankingi najwydajniejszych smartfonów z Androidem i najnowszy, uwzględniający testy przeprowadzone przez użytkowników na całym świecie w sierpniu 2020 roku, pokazuje, że topowy procesor Qualcomm Snapdragon 865+ nie jest gwarancją wysokiej pozycji w zestawieniu.

Najwydajniejsze flagowe smartfony z Androidem wg AnTuTu – sierpień 2020

Pierwsza pozycja przypadła Asusowi ROG Phone 3, czyli smartfonowi dla graczy – średnio „wykręcił” on 615289 punktów. Co jednak ciekawe, jest to jedyny flagowiec z Androidem i procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ na podium. Następne dwa miejsca przypadły – kolejno – OnePlusowi 8 Pro (610567) i Oppo Find X2 Pro z układem Qualcomm Snapdragon 865.

Na czwartej pozycji ponownie pojawił się smartfon ze Snapdragonem 865+ (Samsung Galaxy Note 20 Ultra), natomiast dalej ulokowały się trzy modele ze Snapdragonem 865 (kolejno: Redmi K30 Pro, POCO F2 Pro, Xiaomi Mi 10).

Stawkę zamykają trzy flagowce Samsunga z procesorem Exynos 990 – Galaxy Note 20 Ultra 5G, Galaxy S20 Ultra 5G i Galaxy S20+ 5G.

AnTuTu najwydajniejsze flagowe smartfony z Androidem sierpień 2020
Najwydajniejsze flagowe smartfony z Androidem – sierpień 2020 (źródło: AnTuTu)

Trzeba jednak zauważyć, że różnica pomiędzy najwydajniejszym smartfonem z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+, a najmocniejszym z układem Exynos 990 wynosi blisko 88 tysięcy (!) punktów. Użytkownicy nie bez powodu więc narzekają, choć ponad 500 tysięcy punktów w AnTuTu to wciąż świetny wynik.

Najwydajniejsze smartfony ze średniej półki z Androidem wg AnTuTu – sierpień 2020

Popularny benchmark opublikował też listę najwydajniejszych średniaków z Androidem i w tym przypadku mamy jeszcze większą różnorodność, jeśli chodzi o procesory, choć na najwyższym miejscu podium znalazł się OnePlus Nord ze Snapdragonem 765G.

W zestawieniu pojawiły się jednak też Huawei Nova 7i z procesorem HiSilicon Kirin 810, realme 6 i Redmi Note 8 Pro z układem MediaTek Helio G90T oraz jeszcze cztery smartfony ze Snapdragonem 720G i jeden ze Snapdragonem 730G.

AnTuTu najwydajniejsze smartfony ze średniej półki z Androidem sierpień 2020
Najwydajniejsze smartfony ze średniej półki z Androidem – sierpień 2020 (źródło: AnTuTu)

W tym przypadku warto zauważyć świetne wyniki osiągane przez MediaTeka Helio G90T – smartfony z nim na pokładzie „wykręciły” średnio więcej punktów niż smart-telefony ze Snapdragonami. HiSilicon Kirin 810 również jest bardzo wydajny, lecz przez problemy Huawei przestał się pojawiać w nowych urządzeniach tej marki.

Polecamy również: