Mafia Remake

Mafia Remake opóźniona. I to bardzo dobra wiadomość

Rok 2020 to prawdziwy sprawdzian cierpliwości dla graczy. Większość zaplanowanych na pierwszą połowę roku gier zaliczyło opóźnienia, w tym m.in. Cyberpunk 2077, Crysis Remastered, Marvel’s Avengers czy wydane już The Last of Us Part II. Do wymienionego przed chwilą grona opóźnionych gier dość nieoczekiwanie dołącza również Mafia Remake… i w sumie to dobra wiadomość.

Mafia Remake z nową datą premiery

Nie owijając w bawełnę — nowa data premiery Mafia Remake to 25 września 2020. Pierwotnie Mafia Edycja Ostateczna miała pojawić się na rynku nieco wcześniej, bo już w przyszłym miesiącu – 28 sierpnia br. Twórcy podkreślają, że powodem opóźnienia jest pandemia COVID-19.

Na osłodę firma opublikowała krótki zwiastun, zapowiadający, że już 22 lipca odbędzie się obszerna prezentacja rozgrywki z Mafia Remake.

Przełożenie premiery Mafia Remake to paradoksalnie bardzo dobra wiadomość

Jeśli chodzi o mnie, to zmiana daty premiery gry, na którą czekam, zawsze wiąże się z dwoma uczuciami – smutkiem, ale też ze zrozumieniem. Bo niby chciałbym zagrać w wyczekiwany z niecierpliwością tytuł jak najszybciej, ale z drugiej strony mam świadomość, że dodatkowy czas może pomóc w stworzeniu lepszej gry lub chociaż ograniczyć crunch wśród twórców.

Przykład kilkukrotnie przekładanego The Last of Us Part II czy Wiedźmina 3 udowadnia, że cierpliwość często popłaca. Patrząc na ostatnie gry Hangar 13, czyli na dość kiepską Mafię III i tragiczną wręcz Mafię II Edycję Ostateczną liczę, że dodatkowy czas wyjdzie Mafia Remake na dobre – bo jak to powiedział kiedyś dyrektor Nintendo:

Opóźniona gra ma szansę być dobra, ale pośpiesznie wydana gra na zawsze pozostanie zła.Shigeru Miyamoto