Apple MacBook Air 2022 Apple M2 laptop
MacBook Air 2022 (źródło: Apple)

Kolejny MacBook Air będzie naprawdę duży

Jeśli MacBook Air z ekranem 13,6 cali to dla Ciebie za mało, to mamy dobre informacje. Apple ma wprowadzić na rynek model z większym wyświetlaczem. Dowiedzieliśmy się jeszcze, że nie trzeba będzie długo czekać na niego.

MacBook Air w większej wersji

Zaprezentowany w połowie tego roku MacBook Air z układem Apple M2 otrzymał nieznacznie większy ekran od swojego poprzednika. Teraz, zamiast dotychczasowych 13,3 cali, mamy przekątną wynoszącą 13,6 cala. Warto zauważyć, że nowy laptop Apple nie występuje w żadnej innej wersji, która różniłaby się przekątną wyświetlacza. Mamy do wyboru tylko jeden rozmiar. Wkrótce ma to się jednak zmienić.

MacBook Air
(źródło: Apple)

Ross Young, analityk specjalizujących się w ekranach, a także mający doświadczenie w ujawnianiu planów Apple, twierdzi, że firma z Cupertino zamierza wprowadzić MacBooka Air z większym wyświetlaczem. Warto tutaj odnotować, że podobne informacje pojawiają się już do dłuższego czasu.

Co zapewni nowy MacBook Air 2023?

Nowy MacBook Air ma być wyposażony w ekran o przekątnej 15,5 cala. Należy spodziewać się wycięcia na górze wyświetlacza, a także wyglądu prawie identycznego, jak w przypadku 13,6-calowego wariantu. Apple, jeśli wprowadzi zmiany w designie, to raczej tylko niewielkie.

Co ciekawe, w podstawie sercem będzie układ Apple M2, ale większy MacBook Air w opcji ma zapewnić jeszcze wydajniejszy procesor Apple M2 Pro. Oznacza to, że laptop może spodobać się osobom, które poszukują większego urządzenia z lepszymi osiągami, a niekoniecznie chcą od razu sięgać pod MacBooka Pro.

Na pokładzie ma znaleźć się jeszcze kamerka 1080p, port ładowania MagSafe i zestaw innych rozwiązań, znanych z 13,6-calowego Aira. Niewykluczone, że wersje kolorystyczne będą przedstawiać się tak samo, a więc otrzymamy następujące kolory: srebrny, gwiezdna szarość, księżycowa poświata i północ.

Nie zabraknie też skanera linii papilarnych Touch ID, ale nie nastawiałbym się na ekran wykonany w technologii mini LED. Większy MacBook Air ma zadebiutować już wiosną 2023 roku, a więc nie będziemy musieli długo czekać.