gracz gamer
fot. Tima Miroshnichenko

Lista darmowych gier na grudzień 2022

Grudzień to czas strojenia choinki, przygotowywania się do wigilii, porządków w domu/mieszkaniu oraz… prezentów. Ostatnią z tych rzeczy postanowili nas obdarować producenci gier, którzy w tym miesiącu rozdadzą ich całą masę!

Darmowe gry, jak co roku!

W grudniu deweloperzy oraz platformy związane z gamingiem często rozdają za darmo gry. Tak jest też tym razem i w niniejszym artykule znajdziesz najświeższe zestawienie produkcji dostępnych za free. Epic Games Store ma zamiar od czwartku, 15 grudnia 2022 roku, codziennie udostępniać jedną, darmową produkcję. Sporo się plotkuje o tym, że ma tam być m.in. Red Dead Redemption 2, ale czy tak się stanie – zobaczymy w najbliższych dniach.

Amazon Prime Gaming - grafika promocyjna, darmowe gry (źródło: Amazon)
(źródło: Amazon)

W Amazon Prime Gaming szału nie ma

W tym roku Amazon Prime Gaming nie postarało się i przygotowało listę 10 gier. Nie chodzi o samą ich ilość, a bardziej jakość, ponieważ w zestawieniu trudno będzie znaleźć cokolwiek ze świeżych tytułów. Zanim przejdziemy do ich omówienia, to warto jeszcze wspomnieć, że dostęp do Prime Gaming można otrzymać w ramach subskrypcji Amazon Prime – pierwsze 30 dni jest darmowe, potem można opłacać abonament co miesiąc (po 10,99 złotych) lub wykupić go na rok za 49 złotych (co opłaca się zdecydowanie bardziej, szczególnie że Amazon Prime zapewnia mnóstwo dodatkowych benefitów, w tym dostęp do ekskluzywnych promocji dla abonentów).

Od 27 grudnia 2022 roku do 3 stycznia 2023 roku do zgarnięcia będą:

 • Dishonored 2,
 • Metal Slug,
 • Metal Slug X,
 • Metal Slug 3,
 • Real Bout Fatal Fury,
 • The King of Fighters 2003,
 • The Last Blade,
 • The Last Blade 2,
 • Twinkle Star Sprites,
 • SNK 40th Anniversary Collection.

Do tego gracze Farm Heroes Saga mogą liczyć na 40 sztabek złota, 24-godzinne nieograniczone życie, łopatę, łowcę oraz ciągnik. Z kolei w Candy Crush Soda Saga do do odebrania będą:

 • 2 kolorowe bomby,
 • 24-godzinny cukierek w paski,
 • Zawijane Cukierki,
 • 2 podwójne ryby,
 • 2 cukierki do kolorowania,
 • 24-godzinne nieograniczone życie.

Epic Games Store rozda darmowe gry

To oczywiście nie jest koniec darmowych rzeczy, które możesz zgarnąć. Zaglądaj regularnie do niniejszego tekstu, żeby być na bieżąco, ponieważ od czwartku, 15 grudnia 2022, w Epic Games Store będą do odebrania darmowe produkcje – ich listę znajdziesz poniżej.

Pierwszym, darmowym tytułem od Epic Games Store jest Bloons TD 6. To typowa gra w stylu „tower defense”, która może nam zapewnić kilka godzin dobrej zabawy. Oprócz tego możesz odebrać także darmową zawartość do innych gier:

 • strój Fajnisty Futrzak w Fortnite,
 • pakiet założycielki w PUBG (dostępny do 5 stycznia),
 • strój jagodowa choinka w Fall Guys,
 • 3-dniowy wzmacniacz biegłości, broń Hek i paletę kolorów Tenno w Warframe.

Drugą grą od Epic Games Store jest Horizon Chase Turbo. To gra wyścigowa zainspirowana 80. i 90. latami w klasycznym, arkadowym opakowaniu. Po raz pierwszy wydana została w 2018 roku i cechuje się przyjemną, kwadratową grafiką oraz nienagannym gameplayem.

Trzecim tytułem, który oferuje nam EGS, jest Costume Quest 2. To dość prosta, turowa gra akcji, gdzie podróżując w czasie przemierzamy różne miejsca, zakładamy nowe stroje i zmierzymy się z całą hordą wrogów.

Odebrać można także Them’s Fightin’ Herds. To dwuwymiarowa bijatyka z rysunkową grafiką, w której walczymy za pomocą… uroczych zwierzątek! Tak, dobrze czytasz, odpalając Them’s Fightin’ Herds będziesz sterował postacią niczym z kreskówki. Na pewno jest to gra, która może nam przynieść sporo radości, więc warto ją przetestować!

Epic rozda nam za darmo także Wolfenstein: The New Order. Gra została wydana już kilka lat temu, ale dalej zdecydowanie warto ją przetestować. Bethesda zabiera nas w alternatywną wersję lat 60, gdzie zwiedzamy górskiego miejscowości oraz eliminujemy setki przeciwników!

Na Epic Games przyszedł także czas na LEGO, a dokładnie to LEGO: Builder’s Journey, czyli klimatyczną grę logiczną. Producenci postarali się tutaj o wyrenderowanie jak najładniejszych klocków, a my za ich pomocą musimy pchać przygodę do przodu i rozwiązywać kolejne zagadki. Warto odnotować fakt, że do LEGO został dodany także tryb kreatywny, który zapewni wiele godzin dobrej zabawy!

W czwartek, 22.12.2022, Epic Games Store rozbiło bank i rozdało aż trzy darmowe gry! Mowa tutaj o Fallout: A Post Nuclear, Fallout 2: A Post Nuclear oraz Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Pierwszy z tych tytułów to klasyczna, dobrze nam znana produkcja, która odmieniła postrzeganie RPG. Odkrywając zniszczoną ziemię mamy jedno zadanie: musimy przeżyć!

Fallout 2: A Post Nuclear to bezpośrednia kontynuacja przygód w postapokaliptycznym świecie, która również została świetnie przyjęta przez społeczność oraz krytyków. Twórcy oddali w nasze ręce szereg nowych broni, a my mamy za zadanie wyeliminować mutantów i ponownie spróbować przeżyć.

Ostatnią produkcją jest z kolei Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. Ta gra charakteryzuje się taktyczną walką drużynową w świecie post-nuklearnym. W historię zamieszane jest tajemnicze Bractwo Stali. Warto podkreślić, że żadna z gier nie jest dostępna w języku polskim. Udostępnione wersje językowe to m.in.: angielska, francuska oraz niemiecka.

W Święta Bożego Narodzenia Epic bardzo się postarał, ponieważ do odebrania, za darmo, jest Death Stranding Director’s Cut! Wydana w listopadzie 2019 roku produkcja zebrała uznanie graczy z całego świata i z miejsca została okrzyknięta prawdziwym hitem. W DS wcielamy się w postać Sama Bridgesa i musimy scalić zrujnowany świat ludzi, a także stawić czoła potworom przemierzającym ziemię.

F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch także jest do odebrania za darmo na Epic Games Store. To platformowa gra akcji, w której przemierzamy mapy w stylu Meitroidvanii i musimy eliminować kolejnych rywali oraz trafiamy w sam środek konfliktu mafii, rebeliantów oraz legionu!

Severed Steel to kolejny tytuł, który sprezentowało nam Epic Games Store. To FPS połączony z wyczynami kaskaderskimi i okraszony ciągłą, krwawą akcją. Skacząc od ściany do ściany mamy za zadanie pokonywać kolejnych rywali i przechodzić całe poziomy!

Na koniec miesiąca EGS przygotowało aż dwie propozycje. Jedną z nich jest Dishonored – Deifinitive Edition. Ta kultowa skradanka podbiła serca graczy, a Ci, którzy nie mieli okazji jej wcześniej przetestować, teraz będą mieli świetną okazję. Wciel się w rolę zabójcy i przemierzaj ten wyjątkowy świat. Te wydanie zawiera wszystkie dodatki: Dunwall City Trials, The Knife of Dunwall, The Brigmore Witches i Void Walker’s Arsenal.

Eximius: Seize the Frontline to ostatnia, darmowa gra, którą w grudniu będziesz mógł odebrać w sklepie Epica. Strategiczna gra akcji jest mieszanką gatunków FPS/RTS, gdzie kładzie się nacisk na walkę zespołową. Każda z drużyn składa się z pięciu osób – czterech oficerów oraz dowódcy!

Zgarnij prezenty od GOG

GOG także przygotował dla nas prezenty na święta. W tym wypadku możemy odebrać za darmo King of Seas, czyli grę akcji osadzoną w pirackim świecie. Warto podkreślić, że jest to dość świeży tytuł, ponieważ wyszedł w 2021 roku. Chwytaj za szable i zanurz się w tym fantastycznym świecie!

Drugą darmową grą od GOG jest Broken Sword: Director’s Cut. Zadaniem gracza jest odkrycie tożsamości zabójcy-błazna. Korzystając z różnych narzędzi i zwiedzając katakumby musimy rozwikłać intrygę, którą przygotowali dla nas twórcy!

GOG rozda nam za darmo Worms Revolution Gold Edition, czyli kolejną grę z legendarnej wręcz serii. Ta strategiczna, turowa bijatyka w odświeżonej wersji to może być świetny pomysł na spędzenie weekendu i kilka godzin dobrej zabawy!