Popularność eSIM rośnie. W Orange działa już 60 tysięcy wirtualnych kart

Liczba użytkowników kart eSIM wciąż jest bardzo mała. Porównując jednak aktualne informacje z danymi z ubiegłych miesięcy, możemy mówić o tendencji wzrostowej.

eSIM w Polsce

Aktualnie możliwość korzystania z oferty, w której da się posługiwać numerem przyporządkowanym do eSIM, otwiera przed swoimi klientami wyłącznie Orange i T-Mobile. Przy czym tylko Pomarańczowi dają taką szansę klientom indywidualnym za pośrednictwem taryfy Flex, ponieważ T-Mobile wspiera e-SIM jedynie wobec klientów korporacyjnych.

Wobec powyższego, większą część wszystkich użytkowników eSIM w Polsce stanowią klienci Orange. Inni operatorzy albo nie mają jeszcze planów wdrożenia tej technologii, albo guzdrają się z nią nieprzeciętnie, tak jak Play, które miało się z nią uporać do końca 2019 roku.

eSIM w Orange działa już ponad rok

W Orange – już 60 tysięcy kart eSIM

Wojtek Jabczyński, rzecznik prasowy Orange, potwierdził, że aktualnie w sieci pracuje już ponad 60 tysięcy kart eSIM.

To spory wzrost w stosunku do ostatniej aktualizacji, która miała miejsce w lutym. Przy okazji wprowadzania obsługi eSIM na smartfonach z Androidem, przekazano wtedy, że z takiej opcji korzysta ponad 30 tysięcy klientów. Onacza to, że w ciągu ośmiu miesięcy baza obsługiwanych numerów eSIM wzrosła dwukrotnie. Rok temu wskaźnik ten wynosił 18,5 tysiąca kart.

Ponieważ coraz więcej urządzeń będzie miało możliwość obsługi kart eSIM, operatorzy powinni zastanowić się nad upowszechnieniem obsługi wirtualnych kart SIM w swoich ofertach.

Obecnie to, jak dużo użytkowników eSIM mamy w kraju, zależy właściwie od dwóch rzeczy: tego, czy korzystamy z oferty FLex w Orange i czy nasz pracodawca wybrał taką opcję jako klient korporacyjny T-Mobile. Trudno się spodziewać znaczącego wzrostu, jeśli eSIM nie pojawi się u innych operatorów.

Exit mobile version