Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch

Redmi Mi Watch Lite może zadebiutować już w październiku. Będzie najtańszym smartwatchem z eSIM

Firma Xiaomi wielokrotnie udowadniała, że potrafi pozytywnie zaskoczyć swoich sympatyków. Kolejna niespodzianka tuż za rogiem. Najprawdopodobniej już w październiku odbędzie się oficjalna prezentacja taniego smartwatcha, Redmi Mi Watch Lite, który – poza niską ceną – zaskoczy czymś jeszcze, mianowicie wsparciem dla eSIM.

Reklama

Lite, a mimo to bogato

O samym Redmi Mi Watch Lite wiemy na razie bardzo niewiele, tylko tyle, ile firma zgłosiła do urzędów odpowiedzialnych za certyfikację sprzętów elektronicznych i co trafiło do publicznej wiadomości. Wiadomo, że nazwa zegarka to Mi Watch Lite, że będzie ładowany prądem o napięciu 5V i natężeniu 0,4A oraz skorzysta z łączności bezprzewodowej – Bluetooth oraz eSIM. Szczególnie interesująca jest zwłaszcza ta druga, ponieważ do tej pory eSIM kojarzył się raczej ze znacznie droższymi konstrukcjami.

Redmi Mi Watch Lite - certyfikacja
fot. via Xiaomi Today

Xiaomi Watch kosztuje w Chinach 1299 juanów, czyli około 745 złotych. Wiadomo, że wersja Lite będzie od niego tańsza. Może to oznaczać, że osoby, które szukają zegarka zdolnego pracować również bez łączności ze smartfonem, bez wydawania na ten cel sporej gotówki, znajdą adekwatne dla siebie rozwiązanie.

Debiut już w październiku?

Mimo że nie znamy dokładnej daty premiery Redmi Mi Watch Lite, istnieje spore prawdopodobieństwo, że stanie się to już w październiku. Zgodnie z przewidywaniami analityków do prezentacji dojdzie podczas tego samego wydarzenia, na którym zaprezentowane zostaną smartfony serii Redmi Note 10. Można zatem oczekiwać, że prezentacja przygotowywana przez firmę Xiaomi będzie bardzo ciekawa.

Redmi Mi Watch Lite certyfikacja
fot. via Xiaomi Today

Xiaomi Watch to zegarek oparty o mocno zmodyfikowany system Android, z autorską nakładką MIUI. Niestety, nie trafił do sprzedaży w Europie. Czy wersja Lite, sprzedawana pod tańszą submarką Redmi podzieli jego los? Obawiam się, że to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

W oczekiwaniu na prezentację Redmi Mi Watch Lite zachęcam do zapoznania się z innym zegarkiem rodem z Chin, wykorzystującym Androida i dostępnym w polskich sklepach – Oppo Watch. Recenzję przeczytacie tutaj, a wrażenia w formie wideo dostępne są na naszym kanale w serwisie YouTube.