Orange Flex obsługuje już karty eSIM w smartfonach z Androidem

Orange poinformowało, że dzięki aktualizacji aplikacji Orange Flex, będzie można uruchomić eSIM nie tylko na urządzeniach Apple. Do stawki dołączają smartfony z Androidem.

Reklama

Jakie modele smartfonów będą wspierane?

Już od dziś wsparcie dla eSIM w Orange Flex otrzymują smartfony:

 

To jednak nie koniec, bo wkrótce dołącza do nich kolejne modele:

Do eSIM we Flex w przypadku smartfonów niektórych producentów niezbędny jest Android 10. Jeżeli macie telefony, które wpierają tę technologię, ale nie mają jeszcze najnowszego systemu, będziecie mogli się cieszyć eSIM dopiero po aktualizacji. Tak będzie na przykład wypadku Samsunga Galaxy Fold.

Jak uruchomić eSIM na smartfonie z Androidem?

Nie będzie konieczny do tego kod QR. Wirtualna karta uruchamiana jest z poziomu aplikacji Orange Flex. Tu opcje są dwie.

Przechodząc do Fleksaaplikacja sama wykryje czy telefon wspiera eSIM i zaproponuje instalację. Proces instalacji może różnić się między urządzeniami, ale nie ma możliwości, by ktoś się w nim pogubił – całość, jak zapewnia Orange, jest szybka i intuicyjna.

Jeśli już korzystamy z Orange Flexi właśnie otworzyła się przed nami możliwość aktywacji eSIM, można łatwo wymienić tradycyjną kartę SIM na wirtualną. Wystarczy wejść w „Mój Profil”, a następnie w sekcję „Karty SIM”. Tam w kilku krokach wykonamy podmiankę.

Z eSIM można skorzystać także we Flex Rodzinie – zarówno jako Administratorzy, jak i należący do grupy członkowie.

Jak na razie, eSIM dostępny jest tylko w sieci Orange. Jak przekazuje operator, aktualnie korzysta z tego rozwiązania ponad 30 tysięcy osób. Można się spodziewać, że po dodaniu do obsługiwanych smartfonów tych pracujących na Androidzie, liczba ta wzrośnie – zwłaszcza po rozpoczęciu regularnej sprzedaży urządzeń z linii Galaxy S20.

eSIM dla Apple Watch dostępny w Orange Flex

źródło: Orange