Jak popularny jest eSIM w Polsce? Tak średnio bym powiedział

Swego czasu eSIM był naprawdę gorącym tematem u polskich operatorów. Teraz więcej mówi się o 5G niż o wirtualnych kartach SIM. Może dlatego, że użytkowników eSIM w Polsce nie ma aż tak wielu…

Ile w Polsce jest aktywnych kart eSIM?

Zgodnie z danymi, które pojawiły się w serwisie GSMONLINE, w polskim Orange aktywnych jest ponad 18,5 tysiąca kart eSIM. Z możliwości podpięcia numeru do wirtualnej karty SIM w Apple Watchu korzysta 4,8 tysiąca osób. Z uwagi na to, że Pomarańczowi są jak na razie jedyną siecią w naszym kraju, która oferuje eSIM, więc dane te reprezentują kompletny obraz wirtualnych kart w Polsce.

Reklama

Osobiście (choć nie wiem nawet dlaczego) miałem wrażenie, że eSIM jest bardziej popularny. Szum, jaki towarzyszył wprowadzeniu wirtualnych kart SIM do Orange był na tyle duży, że gotów byłem uwierzyć w całkiem pilną potrzebę implementacji ich do oferty operatorskiej. Jak widać, myliłem się. Niecałe 20 tysięcy osób to dość rozczarowujący wynik. Czy poprawi go dostępność eSIM w taryfie Orange Flex? Na pewno. Pytanie tylko – jak mocno?

Sprawdziłem eSIM od Orange. Oto, co zapewnia na Apple Watchu

eSIM u innych operatorów

Podobno nad wprowadzeniem kart eSIM do siebie pracują także inni operatorzy. Play przez długi czas bronił się przed takim pomysłem, ale w końcu podjął temat pod koniec marca tego rokuFioletowi mają się z tym wyrobić w ciągu następnych dwóch miesięcy. Ciekawe, czy operatorowi się to uda. Biorąc pod uwagę nieco ograniczone zainteresowanie wirtualnymi kartami SIM w Orange, nie dziwne, że T-Mobile czy Play raczej nie spieszą się z wdrożeniem eSIM u siebie. Założenie jest takie, że ktoś musiałby chcieć z tego korzystać ;)

 

źródło: GSMONLINE