Jak popularny jest eSIM w Polsce? Tak średnio bym powiedział

Swego czasu eSIM był naprawdę gorącym tematem u polskich operatorów. Teraz więcej mówi się o 5G niż o wirtualnych kartach SIM. Może dlatego, że użytkowników eSIM w Polsce nie ma aż tak wielu…

Reklama

Ile w Polsce jest aktywnych kart eSIM?

Zgodnie z danymi, które pojawiły się w serwisie GSMONLINE, w polskim Orange aktywnych jest ponad 18,5 tysiąca kart eSIM. Z możliwości podpięcia numeru do wirtualnej karty SIM w Apple Watchu korzysta 4,8 tysiąca osób. Z uwagi na to, że Pomarańczowi są jak na razie jedyną siecią w naszym kraju, która oferuje eSIM, więc dane te reprezentują kompletny obraz wirtualnych kart w Polsce.

Osobiście (choć nie wiem nawet dlaczego) miałem wrażenie, że eSIM jest bardziej popularny. Szum, jaki towarzyszył wprowadzeniu wirtualnych kart SIM do Orange był na tyle duży, że gotów byłem uwierzyć w całkiem pilną potrzebę implementacji ich do oferty operatorskiej. Jak widać, myliłem się. Niecałe 20 tysięcy osób to dość rozczarowujący wynik. Czy poprawi go dostępność eSIM w taryfie Orange Flex? Na pewno. Pytanie tylko – jak mocno?

Sprawdziłem eSIM od Orange. Oto, co zapewnia na Apple Watchu

eSIM u innych operatorów

Podobno nad wprowadzeniem kart eSIM do siebie pracują także inni operatorzy. Play przez długi czas bronił się przed takim pomysłem, ale w końcu podjął temat pod koniec marca tego rokuFioletowi mają się z tym wyrobić w ciągu następnych dwóch miesięcy. Ciekawe, czy operatorowi się to uda. Biorąc pod uwagę nieco ograniczone zainteresowanie wirtualnymi kartami SIM w Orange, nie dziwne, że T-Mobile czy Play raczej nie spieszą się z wdrożeniem eSIM u siebie. Założenie jest takie, że ktoś musiałby chcieć z tego korzystać ;)

 

źródło: GSMONLINE