Teclast TBOLT 10 DG laptop
Teclast TBOLT 10 DG (źródło: Teclast)

Aż trudno uwierzyć, że to laptop chińskiego producenta – Teclast TBOLT 10 DG zachwyca swoją specyfikacją

Laptopy chińskich producentów są w większości przypadków bardzo atrakcyjne cenowo, ale nie bez powodu – widać to po ich parametrach. Specyfikacja Teclast TBOLT 10 DG jednak zachwyca i aż trudno uwierzyć, że sprzęt ten wprowadzi na rynek marka Teclast.

Specyfikacja Teclast TBOLT 10 DG zachwyca

W ogromnej większości laptopy chińskich, mniej znanych globalnie producentów wyposażane są w procesory Intel Celeron (zob. Chuwi LarkBook i Chuwi GemiBook) lub Intel Core starszych generacji (zob. Chuwi AeroBook Pro 15.6). Teclast TBOLT 10 DG wyróżnia się na ich tle, ponieważ w tym modelu zastosowano procesor Intel Core i7-10510U (10 gen.), który potrafi „rozkręcić się” do nawet 4,9 GHz.

Oferuje on cztery rdzenie i obsługę ośmiu wątków, natomiast za kwestie związane z renderowaniem grafiki odpowiadać będzie odrębny układ Intel Iris Xe MAX z 96 jednostkami wykonawczymi i 4 GB VRAM do 1650 MHz.

Teclast TBOLT 10 DG laptop
źródło: Teclast

Ponadto specyfikacja Teclast TBOLT 10 DG obejmuje również 8 GB LPDDR4 RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. Producent zostawił jednak też jeszcze jeden wolny slot M.2 na kolejny dysk SSD NVMe lub SATA, dzięki czemu użytkownicy będą mogli rozbudować przestrzeń na pliki, jeżeli uznają to za konieczne.

Wyświetlacz w najnowszym laptopie marki Teclast ma przekątną 15,6 cala i rozdzielczość Full HD 1920×1080 pikseli. Producent podaje, że jest to matryca IPS, jednak nie wspomina nic o możliwości obsługi dotykowej i dedykowanym rysikiem, więc użytkownikowi pozostanie nawigacja myszką i klawiaturą.

Teclast TBOLT 10 DG laptop
źródło: Teclast

Laptop zapewnia również obsługę WiFi 6 oraz oddaje do dyspozycji bogaty zestaw złączy i portów: 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x USB-C, HDMI i 3,5 mm audio, a także RJ-45 i slot na kartę pamięci w formacie SD. Do ładowania służy dedykowany port DC.

Warto jeszcze wspomnieć, że laptop wyposażono też w system chłodzenia Gale Cooling 2.0, oparty na dwóch wentylatorach i dwóch rurkach. Ponadto na jego pokładzie znajduje się również podświetlana klawiatura z trzema opcjami do wyboru i osobnym numpadem oraz gładzik o wymiarach 125×78 mm. Całość zasila akumulator o pojemności 70 Wh.

Teclast podaje, że laptop waży 1,82 kg, a jego obudowę wykonano z metalu.

Teclast TBOLT 10 DG laptop
źródło: Teclast

Specyfikacja Teclast TBOLT 10 DG jest już znana, natomiast cena jeszcze nie. Producent podaje jednak, że będzie go można kupić m.in. na platformach AliExpress i Amazon.