Amazon logo
źródło: Amazon

Amazon.pl ruszył oficjalnie. Już można zamawiać!

Największa platforma zakupowa w Polsce, Allegro, właśnie doczekała się godnego siebie konkurenta. Światowy gigant e-commerce ruszył oficjalnie w Polsce – już można zamawiać na Amazon.pl.

Amazon.pl ruszył oficjalnie. Już można zamawiać!

Pod koniec lutego 2021 roku pojawiły się nieoficjalnie doniesienia o uruchomieniu serwisu Amazon.pl na początku marca br. Sam zainteresowany tego nie potwierdził i do tej pory nie wystosował oficjalnego komunikatu o starcie polskiej wersji swojego serwisu.

Tymczasem okazuje się, że Amazon.pl rzeczywiście jest już dostępny i klienci mogą składać zamówienia. Platforma podaje, że w jej ofercie znajduje się „ponad 100 mln produktów w niskich cenach”, a na dodatek klienci mogą liczyć na „zawsze niskie ceny i okazje aż do 75% taniej” (w porównaniu z sugerowaną ceną detaliczną)”.

Ponadto Amazon.pl oferuje „łatwe i darmowe zwroty do 30 dni” oraz „szybką i darmową dostawę powyżej 100 złotych” (dla zamówień realizowanych przez Amazon; m.in. do Paczkomatów). Trzeba tu bowiem zauważyć, że niektóre produkty są wysyłane przez tę platformę, natomiast inne przez poszczególnych sprzedających. Stosowna informacja na ten temat znajduje się przy każdym produkcie.

POCO X3 NFC Amazon.pl
fot. Tabletowo.pl

Warto jeszcze wspomnieć, że jeżeli korzystaliście do tej pory z (na przykład) niemieckiej wersji platformy, bez problemu zalogujecie się swoimi danymi również w witrynie Amazon.pl – nie trzeba zakładać nowego konta. To znacznie ułatwi „przesiadkę” na polską odsłonę serwisu.

Na głównej stronie natkniecie się m.in. na Top Okazje, a do tego jest też coś takiego, jak Błyskawiczne okazje, czyli produkty w mocno obniżonych cenach i ograniczonej ilości. Ogólnie nawigacja po tej platformie zakupowej jest prosta i dość intuicyjna, choć nowicjusze będą musieli poświęcić chwilę, aby ją „przeklikać” i się w niej rozeznać.

Na razie w ofercie serwisu brakuje na przykład wielu smartfonów, które można kupić w Polsce (m.in. Xiaomi Mi 11), ale za to są dostępne Google Pixele w duuużo niższych cenach niż w pewnym polskim sklepie, który ściąga i sprzedaje je w kraju nad Wisłą na własną rękę. Ponadto taniej kupicie też inne smartfony – szukajcie, a znajdziecie!

Z ciekawszych można jednak wymienić m.in. Xiaomi Mi Band 5 za 116,99 złotych, Redmi Note 8 Pro 6 GB/128 GB za 761 złotych, POCO X3 NFC 128 GB za 959 złotych i Samsung Galaxy A71 za 1499 złotych.

Warto również wspomnieć, że na Amazon.pl można płacić także BLIKIEM.

amazon.pl wreszcie wystartował!