Chuwi GemiBook laptop
Chuwi GemiBook (źródło: Chuwi)

Chuwi GemiBook – w takiej cenie jest praktycznie bezkonkurencyjnym laptopem

W polskich sklepach z elektroniką trudno znaleźć niedrogi laptop z przyzwoitą specyfikacją, który nada się do pracy biurowej i konsumpcji multimediów. Na platformach typu AliExpress czy GearBest o wiele łatwiej o to. Nowy Chuwi GemiBook w promocyjnej cenie wydaje się praktycznie bezkonkurencyjny, jeśli oceniać atrakcyjność stosunku jego ceny do specyfikacji.

Niełatwo kupić taniego laptopa z dobrymi parametrami

Jakieś dwa lata temu rozglądałem się za niedrogim laptopem, który nada się do okazjonalnej pracy biurowej jako alternatywa dla mojego desktopa. Niestety, w polskich sklepach z elektroniką trudno było znaleźć coś ciekawego, dlatego zacząłem rozglądać się po chińskich i ostatecznie wybrałem Teclast F6. I (odpukać!) jestem z niego w 100% zadowolony.

Oczywiście, kupując sprzęt w Chinach należy liczyć się z pewnymi niedogodnościami w przypadku konieczności oddania go naprawy (czasami bardziej może opłacać się serwis na własną rękę), ale coś za coś. I chociaż trzeba brać to pod uwagę, to jednocześnie laptopy dostępne na chińskich platformach e-commerce oferują często o niebo atrakcyjniejszy stosunek ceny do swoich możliwości. I tak właśnie jest również w przypadku nowego Chuwi GemiBook.

Specyfikacja Chuwi GemiBook

Laptop oferuje wyświetlacz IPS o przekątnej 13 cali, który ma rozdzielczość 2160×1400 pikseli i proporcje 3:2 (mają one sprzyjać pracy biurowej, bowiem wyświetlanych jest więcej informacji naraz). W dodatku otaczają go bardzo wąskie ramki, co wygląda naprawdę atrakcyjnie dla oka. Warto też dodać, że ekran można odchylić nawet o 180°.

Chuwi GemiBook laptop
Chuwi GemiBook (źródło: Chuwi)

Laptop wyposażono w dość rzadko spotykany w tego typu urządzeniach, czterordzeniowy procesor Intel Celeron J4105, który miał swoją premierę w czwartym kwartale 2017 roku. Jego bazowa częstotliwość taktowania to 1,8 GHz, ale częstotliwość w trybie burst może osiągnąć wartość nawet 2,5 GHz. Obsługuje on też cztery wątki, a za przetwarzanie grafiki odpowiedzialny jest układ Intel UHD 600.

Użytkownicy dostaną również do dyspozycji aż 12 GB LPDDR4x RAM i dysk NVMe SSD o pojemności 256 GB, a jeśli ktoś zechce, będzie mógł dołożyć jeszcze jeden (do 1 TB).

Chuwi GemiBook laptop
Chuwi GemiBook (źródło: Chuwi)

Laptop zasilany jest przez akumulator o pojemności 38 Wh, który ma wystarczyć na do 8 godzin działania, aczkolwiek czas pracy oczywiście będzie zależeć od scenariusza użytkowania (jak w każdym urządzeniu elektronicznym). Można go ładować za pomocą zarówno dedykowanego portu, jak i obecnego na pokładzie USB-C z obsługą protokołu PD 2.0 (szybkie ładowanie do 60% w godzinę).

Chuwi GemiBook laptop
Chuwi GemiBook (źródło: Chuwi)

Ponadto laptop oferuje jeden port USB 3.0, złącze audio i slot na kartę pamięci (do 128 GB). Obudowa wykonana jest z metalu, a całość waży ~1,3 kg.

Cena Chuwi GemiBook, promocja

Regularna cena Chuwi GemiBook została ustalona na 369,99 dolarów, ale w okresie od 15 do 16 września 2020 roku będzie go można kupić w oficjalnym sklepie marki Chuwi na platformie AliExpress za zaledwie 289,99 USD (równowartość ~1100 złotych).

Po zakupie laptop będzie objęty roczną gwarancją producenta.