Teclast M40SE tablet
Teclast M40SE (źródło: Teclast)

Teclast M40SE to spoko tablet za mniej niż sześć stówek

Rynek tabletów wygląda tak, jak wygląda – mimo że nazwa portalu to Tabletowo, to niestety od dłuższego nie mamy zbyt wielu okazji do pisania o tych urządzeniach. Nie możemy więc sobie darować premiery Teclast M40SE, szczególnie że oferuje atrakcyjny stosunek ceny do swojej specyfikacji.

Reklama

Jeśli chodzi o wygląd, to Teclast M40SE wygląda jak większość nowych tabletów na rynku, ale bynajmniej nie jest to wada, tylko zaleta. Wąskie ramki dookoła wyświetlacza mogą się podobać, choć tak naprawdę mam nadzieję, że w rzeczywistości są mimo wszystko nieco szersze, ponieważ dzięki temu użytkownik nie musiałby się martwić, że dotknie przypadkowo ekran wewnętrzną stroną dłoni. W przypadku akurat tych urządzeń mniej nie znaczy lepiej.

Teclast M40SE tablet
źródło: Teclast

Specyfikacja Teclast M40SE

Specyfikacja Teclast M40SE, patrząc przez pryzmat ceny (o której za chwilę), jest – powiedzmy – adekwatna, choć w zbliżonej cenie trudno znaleźć coś podobnego w polskich sklepach. Na liście parametrów wyróżnia się bowiem przede wszystkim wbudowany modem 4G LTE, a do tego na pokładzie są też dwa sloty na karty SIM i obsługa pięciu systemów GNSS (GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, Beidou).

Tablet oferuje również przyzwoity wyświetlacz – jest to matryca IPS o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920×1200 pikseli (proporcje 16:10). Za wydajność urządzenia odpowiada natomiast procesor UNISOC Tiger T610 (2x ARM Cortex-A75 + 6x ARM Cortex-A53; 12 nm), który w AnTuTu „wykręca” ponad 180 tysięcy punktów. Do kompletu są 4 GB LPDDR4 RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (+ microSD).

Teclast M40SE tablet
źródło: Teclast

Specyfikacja Teclast M40SE obejmuje również aparaty o rozdzielczości 5 Mpix (na tyle) i 2 Mpix (na przodzie), głośniki stereo oraz system operacyjny Android 10 i port dokujący, za pośrednictwem którego można podpiąć klawiaturę. Tablet zasila akumulator o pojemności 6000 mAh, który ma zapewnić do 9 godzin odtwarzania wideo z internetu na pojedynczym ładowaniu (ładuje się go za pośrednictwem portu USB-C).

Cena Teclast M40SE

Sugerowana cena Teclast M40SE została ustalona na 149 dolarów, czyli równowartość mniej niż 600 złotych. Producent podaje, że tablet będzie dostępny m.in. na platformie AliExpress, aczkolwiek jeszcze go tam nie widać. Można natomiast zamówić już na Banggood (z wysyłką EU Priority Line).