Chuwi LarkBook laptop
Chuwi LarkBook (źródło: Chuwi)

Chuwi LarkBook – to może być miłość od pierwszego spojrzenia

Mówi się, że klienci „kupują oczami”. Im produkt ładniejszy, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie się cieszył zainteresowaniem. Chuwi LarkBook nie ma problemów, aby skupić na siebie wzrok, ponieważ jest bardzo atrakcyjnym ultrabookiem.

Reklama

Chuwi LarkBook to kolejny, interesujący produkt marki Chuwi. Niedawno producent ten zaprezentował godne uwagi tablety Chuwi SurPad i Chuwi HiPad X oraz laptopa Chuwi GemiBook.

Chuwi LarkBook – to może być miłość od pierwszego spojrzenia

Laptop przykuwa wzrok za sprawą swojego designu, który zdecydowanie może się spodobać klientom. Obudowę urządzenia wykonano ze stopu aluminium i magnezu, a całość ma grubość zaledwie 11,9 mm i waży tylko jeden kilogram. Ponadto ekran można odchylić nawet o 180°.

Chuwi LarkBook laptop
źródło: Chuwi

A skoro już o wyświetlaczu mowa, to jest to matryca IPS o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli. Warto zwrócić uwagę, że górna i boczne ramki są bardzo wąskie, jedynie ta na dole jest słusznej szerokości – niektórych użytkowników może kłuć w oczy ten brak symetrii.

Sercem Chuwi LarkBook jest czterordzeniowy procesor Intel Celeron N4120 o bazowej częstotliwości taktowania 1,1 GHz (częstotliwość zwiększania mocy do 2,4 GHz), który obsługuje cztery wątki. Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialny jest zaś układ Intel UHD 600 (obsługuje dekodowanie wideo w 4K).

Chuwi LarkBook laptop
Chuwi LarkBook (źródło: Chuwi)

Laptop ma na pokładzie również 8 GB LPDDR4 RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB oraz dodatkowy slot M.2 na kolejny dysk SSD (do samodzielnej instalacji; nie jest to szczególnie skomplikowana czynność), a także cztery głośniki ze wsparciem dla dźwięku DTS i efektu stereo.

Ponadto laptop obsługuje też łączność bezprzewodową WiFi w standardach 2,4 GHz i 5 GHz oraz oferuje bogaty zestaw złączy: 1x USB-C, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, 1x HDMI, 1x wejście/wyjście audio i slot na kartę microSD.

Chuwi LarkBook laptop
Chuwi LarkBook (źródło: Chuwi)

Chuwi LarkBook wyposażono w akumulator o pojemności 34,8 Wh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania PD. Producent nie podaje jednak deklarowanego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu oraz czasu potrzebnego do naładowania baterii do pełna.

Sprzedaż Chuwi LarkBook rozpocznie się w przyszłym tygodniu i dopiero wtedy powinniśmy poznać sugerowaną cenę tego laptopa. Na dedykowanej stronie Chuwi trwa odliczanie do sklepowej premiery – można się zapisać na newsletter i uzyskać kod zniżkowy o wartości 50 dolarów. Ponadto dla pierwszych klientów przewidziano prezent w postaci torby na ten sprzęt.