zakupy przez internet e-commerce AliExpress logo
źródło: 1000logos.net

Już wkrótce AliExpress zagwarantuje dostawę w 15 dni z Chin!

Każdy, kto kiedykolwiek kupował coś na AliExpress i wybierał dostawę z magazynu w Chinach, z pewnością czekał wiele długich tygodni na zakupiony przedmiot. Wkrótce ma to się jednak zmienić – (wybrane) towary będą bowiem dostarczane w maksymalnie 15 dni!

Reklama

AliExpress to prawdopodobnie najpopularniejsza platforma e-commerce z Państwa Środka w Polsce. Mimo że nie brakuje jej konkurencji, bo są m.in. też Gearbest i Banggood, to jako jedyna intensywnie reklamuje się w środkach masowego przekazu (w tym w telewizji), a to tylko przysparza jej popularności. W ostatnim czasie wprowadzono istotne dla klientów w Europie zmiany, dzięki którym ich interesy są jeszcze lepiej chronione.

AliExpress zagwarantuje dostawę w 15 dni z Chin!

Okazuje się jednak, że to nie koniec korzystnych zmian dla klientów z Polski. Serwis AntyWeb dowiedział się bowiem bezpośrednio u źródła, że w planach jest uruchomienie gwarantowanej dostawy z Chin w ciągu zaledwie 15 dni. Aktualnie użytkownicy tej platformy muszą wybrać dostawę z europejskiego lub polskiego magazynu, aby otrzymać towar w tak krótkim czasie (w przypadku wysyłki z magazynu w Polsce jest to do trzech dni, z kolei z Hiszpanii do siedmiu dni).

Reklama
zakupy przez internet shopping laptop karta płatnicza
fot. DigitalMarketingAgency / Pixabay

Oczywiście zapewne nie oznacza to, że już wkrótce wszystkie towary będą dostarczane do Polski w ciągu maksymalnie 15 dni, bo podobnie jest już teraz w przypadku wysyłki z polskiego magazynu. Są w nim dostępne wyłącznie wybrane produkty, a większość nadal jest wysyłana z dalekich Chin.

Gary Topp, dyrektor operacyjny AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią, nie ujawnił jednak szczegółów na temat usługi, która znacząco skróci czas dostawy towarów z magazynów w Chinach. Jak wspomniałem, raczej nie będzie to dotyczyć wszystkich produktów, ponieważ każdego roku do Polski dostarczanych jest kilka milionów przesyłek z Państwa Środka, więc byłoby nie lada wyzwaniem przekazać je wszystkie do klientów w tak krótkim czasie.

Tak samo nie jest też znany termin uruchomienia gwarantowanej dostawy w ciągu 15 dni z Chin – Gary Topp zapowiedział jedynie, że planowane jest to „w ciągu najbliższych tygodni”. Ponadto zobaczymy, jak AliExpress to „ogra”, ponieważ klienci z pewnością będą ciekawi, czy wraz z gwarancją ekspresowego doręczenia przesyłki pojawi się również gwarancja naliczenia podatku na granicy.

 1. Dobrze że coś z tym robią. Zawsze czekałem około miesiąc a ostatnio jest to dłużej, wczoraj dostałem paczkę po 63 dniach.

  1. Bo do Polski idzie np. z magazynu we Francji w ciągu tygodnia a potem poczta polska przytrzymuje to 2 tygodnie albo i 2 miesiące.

  2. A co powiesz na 5 miesięcy i 18 dni? To mój rekord z marca – września 2020. Z trackingu wynika, że największym problemem jest tu firma dystrybucyjna w Polsce – FastPro. Często paczka trafia do kraju w 2 tygodnie, a następnie wysyłka u nas odbywa się po 1, czasem 2 miesiącach. To wszystko można wyczytać z trackingu i daty nadania na kopercie.

   1. A nie można do nich zadzwonić. Jestem za tym żeby wybierać aliexpress standard. I odradzam other pl.

    1. Gdzie się da tam wybieram Aliexpress Standard. W tym konkretnym przypadku zamawiałem 10 tagów NFC za trochę ponad 1$. Koszt dostawy w przypadku Aliexpress Standard znacznie przewyższał wartość produktu, więc nie miało to wielkiego sensu. W przypadku Cainiao wygląda to tak: Wysyłka z Chin do Polski z trackingiem. Później paczka wpada na lokalny magazyn obsługiwany przez polską firmę. Wysyłają lokalnym przewoźnikiem. Może to być Poczta-Polska, InPost, Paczka w Ruchu czy cokolwiek innego. Ty jako odbiorca końcowy otrzymujesz informację gdzie możesz odebrać, ewentualnie znajdujesz paczkę w skrzynce pocztowej. Dopiero na etykiecie widzisz kto i kiedy nadał paczkę.

    1. Potwierdzam, że warto wybierać AliExpress standard i najlepiej zaobserwowałem że pod koniec miesiąca. Ostatni rekord to 9dni z Chin do paczkomatu.

 2. Ostatnio zamawiałem maszynkę do golenia, to doszła w 9 dni, chociaż niektóre paczki szły około 2 miesięcy, przy czym do Polski zazwyczaj docierały w tydzień, dwa, a potem nie wiadomo co się z nimi działo przez resztę czasu. Ogólnie gwarantowana dostawą w 15 dni brzmi bardzo obiecująco

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama