zakupy przez internet e-commerce AliExpress logo
źródło: 1000logos.net

Już wkrótce AliExpress zagwarantuje dostawę w 15 dni z Chin!

Każdy, kto kiedykolwiek kupował coś na AliExpress i wybierał dostawę z magazynu w Chinach, z pewnością czekał wiele długich tygodni na zakupiony przedmiot. Wkrótce ma to się jednak zmienić – (wybrane) towary będą bowiem dostarczane w maksymalnie 15 dni!

AliExpress to prawdopodobnie najpopularniejsza platforma e-commerce z Państwa Środka w Polsce. Mimo że nie brakuje jej konkurencji, bo są m.in. też Gearbest i Banggood, to jako jedyna intensywnie reklamuje się w środkach masowego przekazu (w tym w telewizji), a to tylko przysparza jej popularności. W ostatnim czasie wprowadzono istotne dla klientów w Europie zmiany, dzięki którym ich interesy są jeszcze lepiej chronione.

AliExpress zagwarantuje dostawę w 15 dni z Chin!

Okazuje się jednak, że to nie koniec korzystnych zmian dla klientów z Polski. Serwis AntyWeb dowiedział się bowiem bezpośrednio u źródła, że w planach jest uruchomienie gwarantowanej dostawy z Chin w ciągu zaledwie 15 dni. Aktualnie użytkownicy tej platformy muszą wybrać dostawę z europejskiego lub polskiego magazynu, aby otrzymać towar w tak krótkim czasie (w przypadku wysyłki z magazynu w Polsce jest to do trzech dni, z kolei z Hiszpanii do siedmiu dni).

zakupy przez internet shopping laptop karta płatnicza
fot. DigitalMarketingAgency / Pixabay

Oczywiście zapewne nie oznacza to, że już wkrótce wszystkie towary będą dostarczane do Polski w ciągu maksymalnie 15 dni, bo podobnie jest już teraz w przypadku wysyłki z polskiego magazynu. Są w nim dostępne wyłącznie wybrane produkty, a większość nadal jest wysyłana z dalekich Chin.

Gary Topp, dyrektor operacyjny AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią, nie ujawnił jednak szczegółów na temat usługi, która znacząco skróci czas dostawy towarów z magazynów w Chinach. Jak wspomniałem, raczej nie będzie to dotyczyć wszystkich produktów, ponieważ każdego roku do Polski dostarczanych jest kilka milionów przesyłek z Państwa Środka, więc byłoby nie lada wyzwaniem przekazać je wszystkie do klientów w tak krótkim czasie.

Tak samo nie jest też znany termin uruchomienia gwarantowanej dostawy w ciągu 15 dni z Chin – Gary Topp zapowiedział jedynie, że planowane jest to „w ciągu najbliższych tygodni”. Ponadto zobaczymy, jak AliExpress to „ogra”, ponieważ klienci z pewnością będą ciekawi, czy wraz z gwarancją ekspresowego doręczenia przesyłki pojawi się również gwarancja naliczenia podatku na granicy.