SkyShowtime logo
źródło: Sky Group

Polska premiera SkyShowtime już wkrótce. Ile będzie kosztować subskrypcja?

Polska premiera SkyShowtime została oficjalnie zapowiedziana już w 2021 roku. Wiele osób czeka na nią z niecierpliwością, szczególnie że jest ona zaplanowana na pierwszy kwartał 2023 roku. Właśnie pojawiły się informacje na temat prawdopodobnej daty uruchomienia i ceny subskrypcji nowego serwisu VOD w Polsce.

Kiedy polska premiera SkyShowtime?

Wchodzenie na bardzo zatłoczony już rynek jest ryzykowne. W Polsce rządzi Netflix, ale konkurencyjne platformy również są w stanie zyskać użytkowników, czego przykładem są HBO Max i Disney+, które weszły do Polski w 2022 roku (odpowiednio w marcu i czerwcu). Na polską premierę SkyShowtime czeka wiele osób i już wkrótce dowiemy się, czy kolejny gracz zdoła powtórzyć sukces innych serwisów VOD ze Stanów Zjednoczonych.

W listopadzie 2022 roku oficjalnie zapowiedziano, że SkyShowtime zostanie uruchomiony w Polsce w lutym 2023 roku. Konkretna data nie jest jeszcze znana, ale w sieci pojawiają się informacje o „okolicach 14 lutego”. Od przyszłego miesiąca platforma będzie dostępna również w Albanii, Andorze, Czechach, Hiszpanii, Kosowie, Macedonii Północnej, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech.

Ile będzie kosztowała subskrypcja SkyShowtime w Polsce?

Mateusz Zaczyk, redaktor naczelny serwisu Filmożercy, podzielił się informacją na temat cen dostępu do nowego serwisu VOD w Polsce. Według niego miesięczny będzie kosztował 24,99 złotych, natomiast roczny (opłacony z góry) – 199,90 złotych. W drugim przypadku za miesiąc wyjdzie ~16,65 złotych, czyli znacznie mniej niż wyniesie standardowa cena.

Mateusz Zaczyk dowiedział się również, że polski oddział SkyShowtime rozważa udostępnienie darmowego okresu próbnego, lecz podobno wciąż nie zapadła ostateczna decyzja. Jego brak nie będzie jednak wielką niespodzianką, ponieważ zarówno Netflix, jak i HBO Max oraz Disney+ nie umożliwiają sprawdzenia platformy za darmo (w przeciwieństwie do Amazon Prime Video).

SkyShowtime biblioteka oferta co obejrzeć
źródło: Sky Group

Cena subskrypcji SkyShowtime będzie zatem atrakcyjna, ponieważ dostęp do konkurencyjnych platform kosztuje:

  • Netflix – od 29 do 60 złotych miesięcznie, nie ma oferty rocznej,
  • HBO Max – 29,99 złotych za miesiąc lub 234,99 złotych za rok,
  • Disney+ – 28,99 złotych za miesiąc lub 289,90 złotych za rok.