smartfon iPhone X smartphone fot. Tabletowo.pl

Jeden z przyszłorocznych iPhone’ów ma mieć zaskakująco „mały” ekran

Chociaż do premiery tegorocznych iPhone’ów wciąż pozostaje masa czasu, to właśnie pojawiły się pierwsze informacje na temat przyszłorocznych. Wygląda na to, że smartfony, które zostaną zaprezentowane w 2020 roku, będą znacznie różniły się od bezpośrednich następców iPhone’ów XS, XS Max i XR.

Tegoroczne iPhone’y

iPhone’y z roku na rok ewoluują – w tegorocznych modelach największą nowością mają być nowe aparaty (potrójne w następcach iPhone’ów XS i XS Max i podwójny w sukcesorze iPhone’a XR) oraz funkcja zwrotnego ładowania indukcyjnego, którą oferują już m.in. Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30 Pro i Samsungi z serii Galaxy S10. Niestety, Apple (rzekomo) ponownie nie będzie dodawało szybkiej ładowarki w zestawie, tylko standardową, 5 W. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nadchodzące smartfony mają podobno kosztować tyle, co te zaprezentowane w 2018 roku.

Przyszłoroczne iPhone’y

Tegoroczne iPhone’y będą więc po prostu lepiej wyposażonymi wersjami modeli z 2018 roku. Większe zmiany zajdą dopiero w przyszłym roku, ponieważ według doniesień serwisu DigiTimes kolejne smartfony zostaną wyposażone w zupełnie inne ekrany.

Po pierwsze, wszystkie trzy modele otrzymają wyświetlacze OLED. Według prognoz, głównym dostawcą paneli będzie Samsung Display, natomiast dodatkowym zostanie LG Display albo BOE Technology. Na razie nie wiadomo, którego z ostatniej dwójki wybierze Apple – ta kwestia wciąż pozostaje otwarta.

Najciekawszą informacją jest jednak to, że jeden z przyszłorocznych iPhone’ów zostanie wyposażony w 6,67-calowy wyświetlacz, drugi w 6,06-calowy, a trzeci w „zaledwie” 5,42-calowy. Dla przypomnienia, tegoroczne modele mają mieć ekrany o przekątnej 5,8″ (OLED), 6,1″ (LCD) i 6,5″ (OLED).

Na razie trudno przewidzieć, który z iPhone’ów będzie tym najtańszym, lecz nie zmienia to faktu, że najmniejszy z modeli zapowiada się najbardziej intrygująco. Ostatnimi smartfonami z małymi wyświetlaczami w portfolio Apple były bowiem iPhone SE (4″) i iPhone 8 (4,7″).

iPhone z 5,42-calowym ekranem może więc podbić serca tych, którzy preferują kompaktowe inteligentne telefony – a raczej z pewnością to zrobi, gdyż powinien być naprawdę niewielkich rozmiarów (możliwe, że gabarytowo będzie podobny do iPhone’a 8, który ma wymiary 138,4×67,3×7,3 mm).

Polecamy również: Co mogą zaoferować iPhone’y w kolejnych latach?

Apple pracuje nad zakrzywionym wyświetlaczem i gestami powietrznymi nad ekranem

*Na zdjęciu tytułowym iPhone X (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię, na którą spłynęło trochę „emejzingu”)

Źródło: DigiTimes