iPhone X Apple logo fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Szykujcie się na kolejny „emejzing” – nowe iPhone’y też mają ładować bezprzewodowo inne urządzenia

Kiedy Huawei zaprezentował Mate 20 Pro, cały świat był pod wrażeniem funkcji zwrotnego ładowania bezprzewodowego, ponieważ do tej pory nie oferował jej żaden smartfon. Za dwa dni zadebiutują jednak flagowce z serii Galaxy S10, które także mają mieć wsparcie dla tego rozwiązania. Teraz okazuje się, że tegoroczne iPhone’y również będą mogły w ten sposób dzielić się energią z innymi sprzętami.

iPhone’y zawsze wzbudzają spore (i nierzadko skrajnie różne) emocje. Tegoroczne modele wciąż skrywają przed nami wiele tajemnic, jednak z każdym kolejnym miesiącem wiemy o nich coraz więcej. Teraz, dzięki informacjom od naczelnego analityka od Apple, Ming-Chi Kuo z TF International Securities, mamy okazję uzupełnić nasz stan wiedzy o kolejne szczegóły.

Wszystkie tegoroczne iPhone’y mają zostać wyposażone w technologię Ultra-Wide Band do nawigacji wewnątrz budynków, ulepszone Face ID, baterie o większej pojemności oraz wsparcie dla bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Panel tylny smartfonów ma natomiast pokrywać matowe szkło. Ming-Chi Kuo informuje również, że urządzenia nie będą miały portu USB-C, tylko złącze Lightning.

Niewykluczone też (ale nadal jeszcze nie pewne na 100%), że bezpośredni następca iPhone’a XR zostanie wyposażony w 4 GB RAM, jak sukcesorzy iPhone’a XS i XS Max, a model z 5,8-calowym wyświetlaczem OLED w DSDS. Najlepszy z tegorocznych iPhone’ów ma mieć potrójny aparat na pleckach (szeroki obiektyw + tzw. teleobiektyw + obiektyw szerokokątny).

Muszę przyznać, że nadchodzące iPhone’y zapowiadają się coraz ciekawiej, a szczególnie następcy iPhone’a XR i iPhone’a XS Max. Najbardziej intrygujący jest jednak ten ostatni, ponieważ nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał. W sieci pojawiły się dwie koncepcje, ale istnieje też opcja, że Apple ostatecznie zdecyduje się na inny projekt.

Polecamy również:

Apple dalej będzie skąpić – do tegorocznych iPhone’ów też nie doda szybkiej ładowarki

*na zdjęciu tytułowym iPhone X (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: MacRumors