fot. Apple

Mówi się, że iPhone 11 zaoferuje ładowanie zwrotne (podobnie jak Mate 20 Pro i Galaxy S10)

Do premiery kolejnego iPhone’a mamy jeszcze kilka dobrych miesięcy, jednak branża mobilna już zastanawia się nad tym, czym spróbuje zaskoczyć nas firma Tima Cooka. Pierwsze plotki wskazują na to, że koncern z Cupertino stawia na ulepszenie technologii odpowiadających za ładowanie urządzenia.

Informacja pochodzi z japońskiego serwisu MacOtakara. Na stronie pojawiło się kilka ciekawych danych, które rzucają na jedenastego iPhone’a odrobinę światła. Co ciekawe, historia rozpoczyna się nie od rywalizacji Samsunga z Apple, ale od Huawei. Chiński producent wraz z debiutem Huawei Mate 20 Pro wprowadził funkcję o nazwie Wireless Reverse Charging. W dużym uproszczeniu chodzi o to, że nasz smartfon może być ładowarką dla innych urządzeń, które wspierają interfejs QI.

Niedawno bardzo podobne rozwiązanie przedstawił Samsung. Nowe urządzenia z rodziny Galaxy S10 wspierają tryb Wireless PowerShare, którego działanie jest w swoich założeniach podobne do funkcji opisanej wyżej. Właśnie tą ścieżką zdaje się chcieć podążać Apple, które rzekomo pracuje nad autorskim trybem odwróconego ładowania bezprzewodowego. Zgodnie z obecną wiedzą, firma chce w pewnym sensie „ograniczyć” ten tryb do ładowania wyłącznie Apple Watchy oraz nowych AirPodsów.

Apple ogłasza premierę bezprzewodowych słuchawek AirPods drugiej generacji

Serwis źródłowy zwraca też uwagę na to, że wraz z tą zmianą pojawi się wreszcie długo wyczekiwany zwrot ku USB-C, a wysłużoną, 5-watową ładowarkę, ma zastąpić nowa, 18-watowa, podobna do tej, która jest obecnie dołączana do iPada Pro. O zastosowaniu USB-C w kolejnych smartfonach z logo nadgryzionego jabłka krążyły już legendy, dlatego zachowałbym, co do tych informacji pewien dystans. W mojej subiektywnej opinii prędzej doczekamy się zwiększonego napięcia w ładowarce niż rezygnacji z portu Lighting, ale Apple potrafiło już nie raz zaskoczyć rynek bardzo ciekawymi decyzjami. Z tego też względu skłaniam się ku stwierdzeniu, że zastosowanie USB-C nie jest jeszcze w pełni sprawą zamkniętą.

Jak sądzicie, Apple wreszcie zaimplementuje w swoich smartfonach port USB-C? A może firma z uporem godnym lepszej sprawy będzie trzymać się swoich sprawdzonych rozwiązań? Dajcie znać w komentarzach ;)

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: Apple iPhone Xs