iPhone 8 iPhone 8 Plus

Mieliśmy zobaczyć iPhone’a 7s i 7s Plus, a tymczasem Apple zaprezentowało iPhone’y 8 i 8 Plus

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że co drugi rok prezentuje smartfon z tą samą cyferką, ale jednocześnie też literką S w nazwie. W tym roku zdecydowano się jednak pominąć tę tradycję i zaprezentować iPhone’y 8 i 8 Plus. Takie zagranie ma podkreślać, że w porównaniu z poprzednią generacją zaszły ogromne zmiany.

Przekątne pozostały takie same: 4,7 i 5,5 cala. Apple zastosowało jednak nowy typ wyświetlacza Retina z technologią True Tone i oczywiście 3D Touch. Ulepszone zostały też głośniki stereo. Sercem nowych iPhone’ów jest ultrawydajny sześciordzeniowy procesor Apple A11 Bionic. Zintegrowany układ graficzny jest o 30% wydajniejszy od tego z Apple A10 Fusion.

iPhone 8 ma nowy, 12 Mpix sensor z OIS (optyczną stabilizacją obrazu). iPhone 8 Plus też wykorzystuje nowe, 12 Mpix sensory o przysłonach f/1.8 i f/2.8 i również ma OIS (choć Apple nie podało, czy w obu „oczkach” jak w Galaxy Note 8). Apple zapewnia, że urządzenia będą nagrywać najlepsze wideo w porównaniu z innymi smartfonami, dostępnymi na rynku, ponieważ użytkownik będzie mógł robić to także w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Aparaty w iPhone’ach są także przystosowane i zoptymalizowane pod kątem rozszerzonej rzeczywistości. W poprawnym przetwarzaniu AR ma pomagać ultrawydajny procesor Apple A11 Bionic z nową grafiką.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus (fot. Apple)

W związku ze zmianą materiału na pleckach, iPhone 8 i 8 Plus oferują bezprzewodowe ładowanie. Apple wykorzystało standard Qi. Pojawi się też specjalne akcesorium, umożliwiające ładowanie smartfona w samochodzie. Łączność zapewni również Bluetooth 5.0. Całość oczywiście jest pyło- i wodoszczelna.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają szkło na przodzie i tyle, w dodatku Apple zapewnia, że jest to najmocniejsze szkło, jakie kiedykolwiek zastosowano w smartfonie. W sprzedaży dostępne będą trzy wersje kolorystyczne: czarna, srebrna i złota. Przedsprzedaż rozpocznie się 15 września, natomiast sprzedaż właściwa 22 września.

iPhone 8 Plus (fot. Apple)

W sprzedaży dostępne będą wersje 64 GB i 256 GB. Cena iPhone’a 8 ma startować z poziomu 699 dolarów, natomiast iPhone’a 8 Plus od 799 dolarów.