iPhone’y 15 bez etui z prawdziwej skóry, ale możliwe, że tego nie zauważysz

Apple zamierza zrezygnować z etui z prawdziwej skóry w iPhone’ach, jednak dowiedzieliśmy się, że firma z Cupertino szykuje alternatywne rozwiązanie, które może okazać się niemal tak samo dobre. Nowe informacje wskazują jeszcze na nową, zieloną opcję kolorystyczną w podstawowych „Piętnastkach”, a także poznaliśmy kilka szczegółów na temat kolejnej generacji iPadów Pro.

Co zamiast prawdziwej skóry?

iPhone’y z linii 15 zostaną zaprezentowane już w przyszłym miesiącu. Oczywiście w nowych smartfonach nie zabraknie kilku znaczących zmian. Co więcej, Apple, które coraz większy nacisk kładzie na ekologię, podobno zamierza wprowadzić zmiany również w przypadku etui. Otóż firma Tima Cooka ma zrezygnować ze stosowania prawdziwej skóry.

Prawdziwa skóra zostanie wycofana z oferty, ale pojawi się alternatywa. Jak wynika z najnowszych informacji, Apple ma wprowadzić etui wykonane ze sztucznej skóry. Miejmy nadzieję, że nowy materiał okaże się naprawdę dobry i wielu użytkowników nie zauważy różnicy względem prawdziwej skóry, a jeśli już, to że będzie ona niewielka. Nowy materiał ma jednak charakteryzować się inną teksturą niż ta dotychczas używana przez Apple, co już może być wyczuwalne podczas dotyku. Inna tekstura nie musi jednać oznaczać, że nowy materiał nie będzie dobrze imitował prawdziwej skóry.

Ciekawe jednak, jak sztuczna skóra będzie znosiła użytkowanie i jaką wytrzymałością będzie się charakteryzowała. Warto bowiem zaznaczyć, że przykładowo silikonowe etui do iPhone’ów, mimo iż są naprawdę drogie, dość słabo znoszą upływ czasu i szybko pojawiają się na nich widoczne ślady użytkowania.

Jeśli jednak jesteście fanami prawdziwej skóry, to wciąż będzie mogli kupić takie etui do iPhone’a. Tylko że zamiast płacić Apple, trzeba będzie wybrać etui innej firmy. Niewykluczone, że takie futerały będą charakteryzować się lepszą jakością niż oryginalne z logo nadgryzionego jabłka, a do tego będą tańsze.

Nowy, zielony wariant iPhone’ów 15

Podstawowe „Piętnastki”, według informacji pochodzących od @MajinBuOfficial i @URedditor, mają otrzymać nową, zieloną opcję kolorystyczną. Ma ona przypominać zieloną obudowę, która była dostępna w iPhonie 12 i może kojarzyć się z kolorem miętowym. Nie jest jednak jeszcze pewne, czy ten kolor będzie dostępny już w dniu premiery, czy zostanie wprowadzony później, w okolicach wiosny 2024 roku.

Apple iPhone 12
Wersje kolorystyczne dostępne w iPhonie 12 (źródło: Apple)

iPhone 15 i 15 Plus mają być jeszcze dostępne w następujących wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, żółtej i różowej. Nie zabraknie też opcji (PRODUCT)RED.

Jeśli chodzi o linię iPhone 15 Pro, to mówi się o zrezygnowaniu ze złotej wersji, która ma zostać zastąpiona przez szarą, nawiązując w ten sposób do nowego, tytanowego wykończenia bocznych ramek. Ma jeszcze pojawić się nowy, ciemnoniebieski kolor.

Większe odświeżenie iPadów Pro

Według Marka Gurmana z Bloomberga, iPady Pro w przyszłym roku doczekają się największego odświeżenia od 2018 roku. Po pierwsze, Apple ma wprowadzić ekrany OLED, które zastąpią ekran LCD w mniejszym tablecie i obecnie stosowany ekran mini LED w większym modelu. Dodatkowo wyświetlacz w większym iPadzie Pro nieznacznie urośnie – wystąpi w wersji 13 cali zamiast 12,9 cala.

Po drugie, na pokładzie znajdzie się nowy procesor Apple M3, która przyniesie skok wydajności, a najpewniej również lepszą efektywność energetyczną. Po trzecie, klawiatura Magic Keyboard ma zostać przeprojektowana i otrzyma większy gładzik. W założeniach, nowa klawiatura ma zapewnić doświadczenie pracy zbliżone do MacBooków.