iOS 16
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 16 może rozczarować użytkowników iPhone’ów

W Cupertino trwają intensywne prace nad iOS 16, aczkolwiek ich efekt może okazać się niezadowalający dla właścicieli iPhone’ów. Właśnie dowiedzieliśmy się, co między innymi szykuje Apple w tegorocznej aktualizacji.

iOS 15 nie zachwycił użytkowników

Zanim przejdziemy do iOS 16, warto najpierw odwołać się do zeszłorocznego wydania systemu operacyjnego skierowanego na iPhone’y. Użytkownicy otrzymali ulepszone segregowanie powiadomień, kilka nowych funkcji i zmiany w niektórych aplikacjach Apple. Niestety zabrakło rozwiązania, które okazałoby się odczuwalnym krokiem naprzód i pozwoliłoby zostawić konkurencję w tyle.

Nic więc dziwnego, że iOS 15 okazał się dla wielu osób rozczarowaniem. Z ankiety przeprowadzonej w czerwcu 2021 roku wynikało, że nowe wydanie jest po prostu nudne. Co gorsza, w tym roku może być podobnie.

Bez większych zmian

Po wydaniu iOS 15 niektórzy oczekiwali, że kolejna duża aktualizacja przyniesie większy zestaw nowości, który w znaczącym stopniu wpłynie na korzystanie z iPhone’a. Nie brakowało wówczas głosów, że Apple nie może cały czas wprowadzać tylko niewielkich zmian. Cóż, jak wynika z najnowszych informacji, najwidoczniej zespół Tima Cooka może to jednak robić.

Apple iOS 15 WWDC
Tak wyglądała lista najważniejszych zmian w iOS 15 (źródło: Apple)

Mark Gurman z Bloomberga, mający doświadczenie w ujawnianiu planów firmy z Cupertino, twierdzi, że iOS 16 nie przyniesie naprawdę znaczących zmian w projekcie systemu. Nie oznacza to jednak, że nowości w ogóle nie będzie.

Apple ma wprowadzić m.in. ulepszenia w powiadomieniach, a także nowe funkcje związane z monitorowaniem zdrowia użytkownika. Niewykluczone, że zmiany w aplikacji Zdrowie będą ściśle powiązane z watchOS 9, bowiem według Gurmana aktualizacja skierowana na smartwache ma zawierać „poważne zmiany dotyczące śledzenia aktywności i zdrowia”.

Warto zauważyć, że iOS 16 nie pojawia się zbyt często w przedpremierowych doniesieniach na temat najbliższych zamiarów Apple. Od dłuższego czasu jest cicho o tegorocznej aktualizacji. Może to być spowodowane przez „zatkanie” przez giganta z Cupertino wcześniejszych źródeł przecieków lub wynikać z niewielkiej liczby zmian szykowanych przez firmę. Obawiam się, że bardziej prawdopodobna jest druga opcja, co sugerują najnowsze informacje od Marka Gurmana.

iOS 16, a także nowe wydania innych systemów operacyjnych Apple, zobaczymy podczas tegorocznej konferencji WWDC, która odbędzie się w czerwcu. Mam jednak nadzieję, że obecne informacje się nie potwierdzą i zespół z Cupertino szykuje naprawdę interesujący zestaw nowości w przypadku iOS 16.