smartfon Unihertz jak BlackBerry KEYone
źródło: Unihertz

Tęsknisz za smartfonem z klawiaturą QWERTY? Znów go będziesz mógł kupić

Kiedy na rynku zaczęły pojawiać się telefony z dotykowymi ekranami, wiele osób potrzebowało czasu, aby się do nich przekonać. Dziś większość użytkowników nie czuje potrzeby korzystania z fizycznej klawiatury, ale wciąż nie brakuje klientów, którzy za nią tęsknią. Ten nowy smartfon będzie dedykowany właśnie im.

Unihertz zapowiada nowy smartfon z klawiaturą QWERTY

Użytkownicy na całym świecie wysyłają każdego dnia miliardy wiadomości. Chcąc nie chcąc, musieli się przyzwyczaić do korzystania z ekranowej klawiatury, choć na rynku pojawiały się zarówno doczepiane w formie akcesorium (m.in. do Galaxy S7), jak i smartfony z fizycznymi klawiaturami QWERTY (m.in. HTC Desire Z, HTC ChaCha i Samsung Wave 533).

Z tych ostatnich słynęło BlackBerry, które zrezygnowało z produkcji elektroniki, ale jednocześnie udzielało licencji innym firmom na korzystanie z jej logo – Kanadyjczycy byli odpowiedzialni za dostarczenie oprogramowania. Byli, ponieważ na horyzoncie nie ma obecnie nowych smartfonów z jeżyną na obudowie – zapowiadany model z model z modemem 5G nie ujrzy światła dziennego.

Nie wszystko jednak stracone. Marka Unihertz zapowiedziała bowiem nowy smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY. Być może nazwa tej firmy obiła się Wam już o uszy, ponieważ wprowadziła ona na rynek m.in. miniaturowy model Jelly oraz Unihertz Titan, który był podobny do bardzo charakterystycznego BlackBerry Passport. Warto dodać, że oba pracowały na systemie Android.

Marka Unihertz opublikowała zdjęcie nadchodzącej nowości, na którym niewiele widać, ponieważ jest zaciemnione. Wystarczy jednak je rozjaśnić, aby zobaczyć, że urządzenie będzie podobne do BlackBerry KEYone (oraz BlackBerry KEY2 i BlackBerry KEY2 LE). I chociaż smartfony te nie odniosły spektakularnego sukcesu, to mimo wszystko znaleźli się na nie chętni. I znajdą się kolejni, którzy kupią podobny model.

smartfon Unihertz jak BlackBerry KEYone
źródło: Unihertz

Unihertz nie ujawniło żadnych szczegółów specyfikacji technicznej nadchodzącej nowości, ale można mieć pewność, że smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android. Niewykluczone, że producent zastosuje też procesor z modemem 5G, ponieważ urządzenie powinno obsługiwać sieć piątej generacji.

Na koniec warto zaznaczyć, że Unihertz wysyła swoje smartfony do Polski, więc Wy również będziecie mogli zamówić nowy model z klawiaturą QWERTY, jeśli okaże się dla Was interesującą propozycją.