iPhone iOS aktualizacja Apple logo fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 15.4.1 do pobrania. Apple naprawia poważny problem z baterią

Firma z Cupertino udostępniła zestawy poprawek do swoich systemów operacyjnych. Użytkownicy mogą już pobrać iOS 15.4.1, iPadOS 15.4.1, macOS 12.3.1, a także watchOS 8.5.1. Nie oczekujcie dużych zmian – jak sama numeracja wersji wskazuje – mamy do czynienia z naprawą zgłoszonych błędów.

Problemy z akumulatorem w iPhonie? Pobierz aktualizację

Tuż po wydaniu iOS 15.4 pojawiły się skargi właścicieli iPhone’ów, którzy informowali o odczuwalnie krótszym czasie pracy na akumulatorze. Warto odnotować, że dla części użytkowników problem był naprawdę poważny – niektórzy tracili nawet 5% naładowania w ciągu 10 minut.

Na szczęście, Apple zdążyło już zareagować na błąd zgłaszany przez poszkodowanych użytkowników. Jak wynika z listy zmian dołączonej do iOS 15.4.1, aktualizacja usuwa problem znacznie krótszego działania iPhone’ów. Miejmy nadzieję, że faktycznie błąd został wyeliminowany i niektórzy nie będą musieli już korzystać ze smartfona, który przez większość dnia jest podłączony do ładowarki.

Aktualizacja iOS 15.4.1 naprawia również problem z aparatami słuchawkowymi Made for iPhone, które mogły tracić połączenie z częścią aplikacji innych firm. Dodatkowo usunięto błąd, który powodował, że urządzenia brajlowskie mogły przestawać odpowiadać podczas nawigowania po tekście lub wyświetlania alertu.

iOS 15.4.1
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 15.4.1 jest już dostępny do pobrania na wszystkich wspieranych iPhone’ach. W przypadku modelu 12 Pro koniecznie jest pobranie pliku o rozmiarze prawie 300 MB. Oczywiście rozmiar aktualizacji może różnić się zależnie od posiadanego iPhone’a.

macOS 12.3.1 i watchOS 8.5.1

Firma z Cupertino wydała dziś także macOS 12.3.1, czyli zbiór poprawek do ostatniej większej aktualizacji macOS Monterey. Podobnie jak w przypadku iOS 15.4.1 skupiono się przede wszystkim na wyeliminowaniu zgłoszonych błędów.

macOS 12.3.1 naprawia następujące błędy:

  • wyświetlacze podłączane do Maca mini (z 2018 roku) przez USB‑C lub Thunderbolt jako drugie wyświetlacze zewnętrzne mogły nie włączać się,
  • urządzenia Bluetooth, na przykład kontrolery do gier, mogły tracić połączenie z Makiem po odtworzeniu dźwięku w niektórych słuchawkach Beats.
watchOS 8.5.1
(fot. Tabletowo.pl)

Warto jeszcze wspomnieć, że właściciele Apple Watchy otrzymali watchOS 8.5.1. Niestety firma nie podała żadnych szczegółów na temat tego wydania, więc możliwe, że ostatnio zauważone problemy z ładowaniem wciąż występują.