smartfon OnePlus 10 Pro smartphone
OnePlus 10 Pro (źródło: OnePlus)

Flagowy smartfon OnePlus 10 Pro – do dwóch premier sztuka

OnePlus 10 Pro debiutował w Chinach w połowie stycznia. Musieliśmy chwilę poczekać, by ogłoszono jego europejską wersję, ale i ta nadeszła. Wraz z ceną.

Flagowy OnePlus 10 Pro i jego możliwości

OnePlus ma piękną, wręcz romantyczną historię tworzenia smartfonów. Oto początkowo niewielka firma, stająca w opozycji do ogromnych producentów elektroniki, postanowiła tworzyć maksymalnie wydajne urządzenia za możliwie najniższą cenę. Oczywiście założenia te przez lata się zmieniły – teraz OnePlus jest po prostu jednym z wielu podmiotów, które oferują własne telefony. Właściwie, firma została tym, przed czym buntowała się na samym początku.

smartfon OnePlus 10 Pro smartphone
(źródło: OnePlus)

Abstrahując od wydumanej ideologii, mnóstwo ludzi ma nadal sentyment do OnePlusa. To właśnie w ich stronę ukłonem jest nowy OnePlus 10 Pro.

Nie ma w nim większych wad – przynajmniej od strony specyfikacji. W środku działa mocarny procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, wspierany przez maksymalnie 12 GB RAM. Smartfon zyska też maksymalnie 256 GB pamięci wewnętrznej (UFS 3.1). Treści wyświetlane będą na ekranie LTPO AMOLED 1440p o przekątnej 6,7 cala i z adaptacyjnym odświeżaniem do 120 Hz. Wbudowano w niego czytnik linii papilarnych. Bateria 5000 mAh ładowana jest przewodowo z maksymalną mocą 80 W, zaś ładowanie bezprzewodowe może sięgać 50 W.

Oczywiście na pokładzie nie zabrakło VoLTE, VoWiFi, NFC i Bluetooth 5.2 czy głośników stereo. Obudowa ma wymiary 163×73,9×8,55 mm.

OnePlus chwali się ultraszerokokątnym aparatem 150° i i znakomitym trybem nocnym. Na zestaw fotograficzny składają się matryce 48 Mpix + 50 Mpix + 8 Mpix z Dual OIS. Firma jest przekonana, że twórcy będą zadowoleni z 12-bitowych zdjęć RAW czy nowego trybu filmowego. Pozwoli on na zmienianie niektórych parametrów nagrywania w trakcie przechwytywania materiału.

smartfon OnePlus 10 Pro smartphone
(źródło: OnePlus)

Ceny, ceny, ceny

OnePlus 10 Pro już od połowy stycznia sprzedawany jest w Chinach. Dzięki temu można było zorientować się, na ile cena nowego flagowca firmy wzrosła z generacji na generację. Okazuje się, że nie zmieniła się w ogóle. Smartfon wyceniono na:

  • 899 euro za wersję 8 GB/128 GB (w Polsce 4299 złotych),
  • 999 euro za wersję 12 GB/256 GB (w Polsce 4799 złotych).

Tym samym potwierdziły się dotychczasowe przecieki, informujące nas o wycenie podstawowej wersji urządzenia.

Wraz ze smartfonem zaprezentowano także nowe słuchawki OnePlus Bullets Wireless Z2. Otrzymały one atest IP55 oraz 12,4-milimetrowe przetworniki, zapewniające solidny bas.