Kultowe już logo E3
Logo E3 (Źródło: E3expo.com)

E3 w 2022 roku odwołane!

Niestety, doszło do tego, czego obawialiśmy się od początku tego roku. Jedne z najbardziej interesujących targów branży gier, nie odbędą się w 2022 roku. E3 zostało odwołane.

Stało się, co miało się stać

Coraz więcej uznanych specjalistów branży gier donosi, że Entertainment Software Association rozsyła e-maile do kluczowych partnerów z wiadomością, że targi E3 w tym roku się nie odbędą. To byłby ewenement, biorąc pod uwagę fakt, że impreza organizowana w Los Angeles ma za sobą (dosłownie) dziesiątki lat pięknej historii.

Nie chodzi wyłącznie o to, że E3 nie odbędzie się w formie klasycznej – z wystawcami, czołowymi wydawcami gier wideo na świecie i zapierającymi dech w piersi zapowiedziami wielkich studiów oraz tłumem wizytujących stoiska dziennikarzy oraz innych gości. Impreza nie odbędzie się nawet online!

Podsumowanie E3 2021
Trochę jak z E3 2021 – niby człowiek wiedział, a jednak się łudził

Ubiegłoroczne E3 2021 odbyło się wirtualnie głównie z powodu szalejącej pandemii koronawirusa. Choć sytuacja pandemiczna na świecie wydaje się uspokajać, klimat imprez masowych przyćmiewa obecnie agresja Rosji na Ukrainę, którą żyją także gracze. Mając z tyłu głowy to, że są w Europie miejsca, w których ludzie dosłownie walczą o przetrwanie z powodu działań wojennych, niektórym trudno jest kompletnie popłynąć na fali hype’u, którą mogłyby wywołać zwiastuny nowych gier.

No właśnie – jakich gier? Obecnie każde duże studio organizuje oddzielne eventy, promujące ich tytuły – w czasie, który sami sobie wybierają, bez narażania pracowników na zarażenie się wirusem i kontrolując wszystkie aspekty zapowiedzi. Czasy, gdy świat gamingu z zapartym tchem obserwował kolejne konferencje największych deweloperów gier na E3 już minęły, co zresztą było widoczne już rok temu.

Wystarczy poczekać, aż na stronie ESA zostanie opublikowany stosowny komunikat, który przybliży nieco powody takiej decyzji organizatorów. Z pewnością trzeba będzie się jakoś wytłumaczyć z anulowania największej imprezy gamingowej na świecie.

Ech, przynajmniej Summer Game Fest 2022 wciąż się trzyma…