Adobe Photoshop iPad
Adobe Photoshop na iPada (źródło: Adobe Photoshop)

Wiele osób na to czekało: pełnoprawny Adobe Photoshop dostępny na iPady

Adobe Photoshop to potężne narzędzie, które w zdolnych rękach użytkowników potrafi wygenerować nierzadko oszałamiające efekty. Od teraz oprogramowanie to jest dostępne na iPady. Chciałoby się powiedzieć: w końcu!

Adobe Photoshop na iPada został zapowiedziany ponad rok temu, 15 października 2018 roku, podczas wydarzenia Adobe MAX 2018. Wiele osób, które na co dzień korzystają z tego oprogramowania, z niecierpliwością czekało na oficjalne wydanie aplikacji na tablety Apple. Ku ich niezadowoleniu, proces wprowadzania go do App Store trwał bardzo długo (w opinii wielu zdecydowanie za długo).

Reklama

Na szczęście oczekiwanie na Adobe Photoshop na iPada nareszcie się zakończyło, ponieważ aplikacja Adobe Photoshop właśnie trafiła do App Store. Pobrać ją będą mogli właściciele następujących urządzeń (lista aktualna na dzień publikacji niniejszego artykułu):

  • iPad Pro (Wi-Fi, Wi-Fi + LTE),
  • iPad Pro (12,9″) i drugiej generacji,
  • iPad Pro (10,5″),
  • iPad Pro (9,7″),
  • iPad piątej generacji,
  • iPad Mini 4,
  • iPad Air 2.

Adobe Photoshop na iPada wymaga systemu iPadOS 13.1 lub nowszego. Aplikacja współpracować będzie również z rysikiem Apple Pencil, zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji. Program waży stosunkowo niewiele, bo 216,3 MB. Do wyboru są cztery języki: angielski, niemiecki, francuski i japoński.

Adobe Photoshop na iPada oferuje podobną funkcjonalność, co wersja na komputery, w tym obsługę plików PSD (co oznacza możliwość pracy na wielu warstwach) i identyczny pasek narzędzi. Co dla wielu będzie ważne, pracę można rozpocząć na przykład na iPadzie i później kontynuować ją na desktopie (lub na odwrót).

Pierwsze 30 dni korzystania z Adobe Photoshop jest darmowe – później miesięczny koszt to 47,99 złotych.

Pobierz Adobe Photoshop na iPada z App Store

Źródło: TNW