apple airpods pro
(fot. Apple)

AirPods Pro – nowe słuchawki z ANC od Apple. Cóż, tanio nie jest

Bez żadnej zapowiedzi, bez jakiejkolwiek konferencji, Apple niespodziewanie wprowadził do sprzedaży zupełnie nowe bezprzewodowe słuchawki. Oto AirPods Pro, czyli gadżet dla osób, którym nie wystarczają możliwości podstawowych AirPods.

Wygląd i nowe funkcje

Nie mamy do czynienia z rewolucją, główne konstrukcyjne wytyczne pozostały bez zmian. Mimo tego, nikt nie powinien mieć problemu z odróżnieniem wersji Pro od zwykłej. Słuchawki wciąż wyglądają dobrze, aczkolwiek nie aż tak świeżo jak pierwsza generacja AirPods w dniu premiery.

W celu zwiększenia komfortu, zarówno noszenia słuchawek, jak i słuchania muzyki, Apple zastosował wkładki wykonane z silikonu. W zestawie dostępne są trzy rozmiary. W założeniach AirPods Pro mają dobrze leżeć w uszach każdego użytkownika, nawet podczas aktywności fizycznej.

(fot. Apple)

W AirPods Pro dostępna jest aktywna redukcja szumów – ANC. Funkcja nieprzerwanie dostosowuje się do hałasów zewnętrznych, aby zapewnić bardziej czysty dźwięk i po prostu lepsze doświadczenia podczas słuchania muzyki. Dźwięk otoczenia zbierany jest z wykorzystaniem wbudowanych mikrofonów. Apple chwali się, że redukcja hałasu jest dostosowywana nieprzerwanie z częstością 200 razy na sekundę.

Czujnik nacisku

Działanie aktywnej redukcji szumów można przerwać w dowolnym momencie. Wystarczy przytrzymać czujnik nacisku umieszczony u nasady słuchawki. Dzięki temu, bez wyjmowania AirPods z ucha, możemy usłyszeć najważniejsze dźwięki z otoczenia.

Wspomniane przed chwilą czujniki nacisku pozwalają również na sterowanie muzyką i połączeniami. Użytkownik nie musi więc sięgać do iPhone’a, aby przykładowo zmienić utwór na następny lub odebrać połączenie od znajomego.

https://youtu.be/IC9urbiVp4M

Apple w materiałach promocyjnych wspomina jeszcze o wysokiej jakości dźwięku. Miało to zostać osiągnięte m.in. dzięki funkcji adaptacyjnej korekty. W środku nie zabrakło oczywiście autorskiego chipu H1, który montowany jest już w AirPods drugiej generacji i odpowiada chociażby za sprawne łączenie się z urządzeniami Apple.

Czas pracy i cena

Apple podaje, że AirPods Pro zapewniają do 4,5 godziny słuchania muzyki na jednym ładowaniu. Oczywiście etui pełni rolę powerbanku, który zapewnia łącznie nawet 24 godzin bez konieczności sięgania po ładowarkę. Słuchawki można ładować bezprzewodowo – etui wspiera standard Qi.

AirPods Pro pojawiły się już w oficjalnym sklepie Apple. Cóż, tanio nie jest – cena wynosi 1249 zł.

źródło: materiały prasowe Apple