(fot. pixabay.com)

Masz iPhone’a 5? Lepiej go szybko zaktualizuj

Urządzenia od Apple cieszą się zaskakująco długą żywotnością. Wciąż można spotkać użytkowników, którzy korzystają z iPhone’a 5 i kolejnych generacji. I właśnie do tych pierwszych kieruję tego newsa. Lepiej poczytajcie. Zwłaszcza, jeśli wciąż chcecie być online.

Cały rozgardiasz bierze swój początek w zmianach w ustawieniach czasu w oparciu o GPS. Proces rozpoczął się w kwietniu i firma z Cupertino jest już na ostatniej prostej. Pojawił się jednak pewien drobny problem. GPS – wbrew obiegowej opinii – nie jest wykorzystywany tylko i wyłącznie podczas nawigacji. Lokalizowanie w oparciu o parametry z tego systemu to w zasadzie codzienność i kluczowy aspekt działania wielu programów.

Reklama

Malware na iPhonie? Owszem, w App Store znaleziono 17 złośliwych aplikacji

Jeśli masz iPhone’a 5, to najpewniej otrzymałeś lub niebawem otrzymasz monit o tym, że musisz zaktualizować swój smartfon do iOS’a 10.3.4 do 3 listopada. Jeśli użytkownik do tego czasu nie wykona uaktualnienia, zostanie pozbawiony dostępu do sieci. W 2019 roku jest to rzecz, na którą wiele osób najzwyczajniej w świecie może się nie godzić. Nie chodzi tylko o przeglądanie stron czy dostęp do nawigacji, ale nawet do AppStore czy klienta poczty.

iPhone 11 pomógł urosnąć iOS w Europie, ale nie w USA

Warto też w tym miejscu odnotować, że – zdaniem Apple – problem nie dotyczy wielu osób. Firma twierdzi, że na starej wersji oprogramowania pracuje tylko 9% użytkowników. To zaskakująco niski wynik, który pośrednio dowodzi tego, jak dobrze firma radzi sobie z globalną dystrybucją aktualizacji. Na tym polu Android wciąż może się od firmy Tima Cooka nauczyć bardzo wiele. Jasne, sytuacja powoli zmienia się in plus, jednak wciąż jest wiele do zrobienia.

iOS 13 – włączenie trybu ciemnego pozytywnie wpływa na czas pracy

Godnym pochwały jest też to, że Apple nie zrezygnowało z tych użytkowników. Nieczęsto zdarza się, aby jakiś producent wydawał uaktualnienie do smartfona z siedmioletnim stażem na rynku. Ten drobny szczegół również zasługuje na pochwałę oraz na jak najszersze naśladownictwo ze strony innych producentów urządzeń mobilnych. Nie wiem, czy jestem w stanie wskazać telefon z Androidem, który po tak długim czasie na rynku dostał oficjalne uaktualnienie softu.

źródło: Engadget