Huawei P30 i Huawei P30 Pro (fot. Tabletowo)

Flagowiec Huawei z 2019 roku otrzymuje ogromną aktualizację z EMUI 12!

Huawei nawet po latach pamięta o swoich najważniejszych smartfonach. Dzięki temu Huawei P30 otrzymuje w Polsce nową aktualizację do nakładki systemowej EMUI 12!

Huawei P30 z aktualizacją do EMUI 12

To naprawdę godne pochwały, że Huawei tak sumiennie wspiera swoje smartfony. Huawei P30 miał premierę wiosną 2019 roku. Po wyjęciu z pudełka sprzęt ten pracował na systemie Android 9.0 Pie z nakładką EMUI 9.1. Przez lata, smartfon otrzymywał kolejne duże aktualizacje, aż po ubiegłoroczną, w której to zagościło EMUI 11, bazujące na Androidzie 10.

Dostaliśmy informację od Czytelnika, który otrzymał informację o aktualizacji Huawei P30 do nakładki EMUI 12. Urządzenie pochodzi ze sklepu operatora Orange. Szykuje się spora paczka nowości!

Paczka aktualizacyjna „waży” ponad 4,5 GB. Warto więc przygotować się na dłuższe pobieranie. Być może lepiej zrobić to w momencie, gdy mamy dostęp do sieci Wi-Fi, żeby nie nadwyrężać swojego pakietu danych mobilnych.

Sam ekran główny nie zmienił się zanadto. Wciąż dość zgrabnie imituje on obrazki, które widują na co dzień użytkownicy iPhone’ów. Pojawiły się opcje Urządzenie+, umożliwiające połączenie ze sobą kilku urządzeń Huawei, dla lepszej współpracy między nimi.

Oprócz powyższego, usprawniono animacje interfejsu i wprowadzono możliwość personalizacji wielkości i stopnia pogrubienia czcionki systemowej. Największą zmianą jest zapewne całkowicie odświeżony panel ustawień, wysuwany od górnej krawędzi ekranu. Ponadto, pojawiły się nowe funkcje bezpieczeństwa.

Aktualizacja dla smartfonów serii Huawei P30 jest wypełnieniem obietnicy Huawei, które zobowiązało się wspierać swoje urządzenia przez 4 lata od premiery. Oznacza to, że tak jak Huawei P40 Pro i Huawei P30, aktualizację do EMUI 12 dostanie także jeszcze starszy Huawei P20 Pro wraz z Huawei P20. Podoba nam się taka polityka wsparcia!

Dzięki za info, Marcin!