smartfon Huawei P30 Pro smartphone
fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl

Aktualizacja do EMUI 11 dla Huawei P30 Pro dostępna w Polsce!

Huawei już jakiś czas temu udostępnił aktualizację do EMUI 11 dla Huawei P30 Pro, ale użytkownicy w Polsce musieli chwilę poczekać, aby móc ją pobrać. Teraz w końcu mogą to zrobić!

Aktualizacja do EMUI 11 dla Huawei P30 Pro dostępna w Polsce

Od oficjalnej prezentacji EMUI 11 minęło już pół roku. Posiadacze Huawei P30 Pro w Polsce musieli jednak poczekać na swoją kolej, ale od teraz mogą już pobierać stosowną aktualizację oprogramowania.

Czytelnik Marcin, od którego dostaliśmy informację o dostępności EMUI 11 dla Huawei P30 Pro, nie otrzymał jednak powiadomienia o możliwości zainstalowania nowej wersji oprogramowania na swoim smartfonie – urządzenie nie wyszukiwało jej w zakładce Aktualizacja oprogramowania. Udało mu się jednak wymusić ją w aplikacji Wsparcie, która jest domyślnie zainstalowana przez producenta.

Warto jeszcze dodać, że nasz Czytelnik posiada egzemplarz z oficjalnej, polskiej dystrybucji, z rynku otwartego (tj. ze sklepu). Smartfony, kupione u operatorów, prawdopodobnie jeszcze trochę poczekają na dostępność aktualizacji.

Co prawda nie ma gwarancji, że posiadany przez Was egzemplarz również będzie mógł pobrać aktualizację do EMUI 11 w ten sposób, ale zawsze istnieje szansa. Widać, że proces udostępniania najnowszej wersji oprogramowania już się rozpoczął, dlatego – jeśli Wam się aż tak nie spieszy – już wkrótce smartfon sam powinien zasygnalizować możliwość zainstalowania nowego wydania nakładki Huawei.

A przynosi ona sporo nowości, m.in. większe możliwości personalizacji w trybie Zawsze na ekranie, nowy motyw Gwiaździsta noc, funkcję otwierania wielu okien z aplikacjami i minimalizowania ich do „bąbelków”, a także opcję blokowania notatek w Notatniku (a ponadto program ten pozwala od teraz na skanowanie dokumentów i wyodrębnianie tekstu z nich, który potem można dalej wykorzystać lub udostępnić).

Huawei P30 Pro EMUI 11 Android 10 aktualizacja Polska
fot. Marcin M.

Co ciekawe, EMUI 11 dla Huawei P30 Pro bazuje na systemie Android 10, a nie Android 11. Nie wiadomo, czy Huawei w przyszłości zaktualizuje także sam system operacyjny, jednak najważniejsze, że posiadacze tego modelu mogą już cieszyć się z dobrodziejstw, jakie przynosi najnowsza wersja interfejsu.

Na koniec warto przypomnieć, że wciąż można kupić Huawei P30 Pro w świetnej promocji na Dzień Kobiet 2021: