smartfon Honor 60 Pro smartphone
Honor 60 Pro (źródło: Weibo)

Honor 60 i 60 Pro zachwycają designem, ale nie oryginalnością

Mimo że od premiery serii Honor 50 minęło niespełna pół roku, to na horyzoncie jest już linia Honor 60, która zadebiutuje oficjalnie za kilka dni. Jeszcze przed oficjalną prezentacją dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądać jej przedstawiciele i co zaoferują.

Reklama

Honor 60 i Honor 60 Pro oficjalnie już za kilka dni

Seria Honor 50 zadebiutowała w Chinach już 16 czerwca 2021 roku, ale do Europy została wprowadzona po ponad czterech miesiącach – pod koniec października br. W Polsce smartfony z tej rodziny wciąż nie są dostępne, a na palcach jednej ręki możemy odliczyć dni do premiery kolejnej generacji.

Skąd ten pośpiech? Może ex-marka-córka Huawei zapatrzyła się na OPPO, które w ciągu 12 miesięcy wprowadziło na rynek aż trzy (!) generacje linii OPPO Reno (Reno 5, Reno 6 i Reno 7)? Prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiemy – pozostaje czekać na oficjalną premierę serii Honor 60, która już za kilka dni, bo 1 grudnia 2021 roku.

Oczywiście w pierwszej kolejności smartfony zostaną zaprezentowane w Chinach, a być może dopiero później trafią do Europy. Tymczasem w Polsce wciąż czekamy na modele Honor 50 i Honor 50 Lite, aczkolwiek nic nie słychać o ich rychłej premierze w kraju nad Wisłą.

Mimo że do oficjalnej premiery pozostało jeszcze kilka dni, chiński sklep JD.com już umieścił nadchodzące smartfony na swojej stronie internetowej, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądać. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że niewątpliwie oszałamiająco, ale jednocześnie niezbyt oryginalnie, bowiem Honor 50 charakteryzuje się bliźniaczo podobnym designem.

smartfon Honor 60 smartphone
źródło: JD.com

Wzrok klientów z pewnością bardziej będzie przyciągać (widoczny poniżej) Honor 60 Pro, w którym wyświetlacz ma zachodzić na wszystkie cztery krawędzie – wygląda to zjawiskowo, podobnie jak w Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro+.

Oficjalna specyfikacja Honor 60 i 60 Pro nie jest znana, ale według nieoficjalnych doniesień, smartfony zaoferują ekrany o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 778G, aparat 108 Mpix na tyle i 50 Mpix na przodzie oraz obsługę ładowania przewodowego o mocy 66 W.

smartfon Honor 60 Pro smartphone
źródło: JD.com