Gran Turismo ma już pewną tradycję pożegnań z konsolami Sony, więc dlaczego by nie zamknąć nim też PlayStation 4
Gran Turismo ma już pewną tradycję pożegnań z konsolami Sony, więc dlaczego by nie zamknąć nim też PlayStation 4

Gran Turismo 7 opóźnione – w wyścigi od Sony zagramy dopiero przyszłym roku

Dziś dosłownie zalały nas informacje ze stajni PlayStation – darmowy Ratchet & Clank z 2016 roku na PS4 i PS5, zapowiedź PlayStation VR 2 i Days Gone na PC. Niestety, są też złe wieści, jak chociażby opóźnienie premiery Gran Turismo 7.

Gran Turismo 7 opóźnione – zagramy w nie dopiero w 2022 roku

Zła wiadomość dla fanów sztandarowej serii wyścigów od Sony – Gran Turismo 7 nie trafi na rynek w 2020 roku. Twórcy, przez problemy spowodowane globalną pandemią COVID-19, zmuszeni są przesunąć premierę swojej gry na przyszły rok. Niestety, nie podano jeszcze żadnej precyzyjnej daty premiery tej produkcji.

Co ciekawe, jeszcze przed premierą PlayStation 5 w sieci znaleźć można było informacje, że Gran Turismo 7 będzie tytułem startowym nowej konsoli Sony, jednak rzeczywistość okazała się inna. Nie zmieniły się za to plany odnośnie docelowych platform dla nowego GT – „siódemka” pojawi się tylko na PlayStation 5.

God of War: Ragnarök najprawdopodobniej też nie zadebiutuje w tym roku

To co prawda jeszcze nie są potwierdzone informacje, ale praktycznie pewne już jest, że nowy God of War również nie pojawi się w 2021 roku. W dzisiejszym wywiadzie dla GQ Magazine, Jim Ryan wypowiadał się na temat dużych gier, jakie zobaczymy jeszcze w tym roku.

God of War Ragnarok

Wymienił on trzy gry: przełożone niedawno Returnal, Ratchet & Clank: Rift Apart i Horizon Forbidden West. W całym wywiadzie nie ma nawet jednej wzmianki o God of War: Ragnarök, co tylko potwierdza to, o czym spekulowano już od jakiegoś czasu – nowe przygody Kratosa najprawdopodobniej nie zadebiutują w tym roku.

Głos w sprawie zabrał nawet Jason Schreier, jeden z najbardziej szanowanych i poinformowanych zagranicznych dziennikarzy w branży.

Jak widać, opóźnienia gier w 2021 roku to prawdziwa plaga. Dziś, oprócz Gran Turismo 7, przesunięto również premierę Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 na bliżej nieokreślony termin w 2022 roku…