Days Gone na PC

Days Gone już wiosną pojawi się na PC! A to nie koniec gier PlayStation na komputerach

Piekło zamarza coraz bardziej. PlayStation wydaje kolejną swoją ekskluzywną grę na komputery osobiste – tym razem wybór padł na Days Gone. Co jednak najlepsze, w przyszłości spodziewać możemy się większej liczby marek PlayStation na PC!

Reklama

Days Gone już na wiosnę zadebiutuje na PC!

W wywiadzie dla GQ Magazine, Jim Ryan (prezes PlayStation) zapowiedział, że już wiosną tego roku Days Gone pojawi się na komputerach osobistych. Potwierdziło to też nawet samo Bend Studio na swoim Twitterze.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, szczegółów portu czy wymagań sprzętowych, ale pewny jestem, że gracze PC już zacierają ręce – Days Gone to w końcu jeden z gorętszych hitów PlayStation 4, o czym przekonać możecie się w mojej recenzji Days Gone.

To już kolejna gra po Death Stranding, Horizon Zero Dawn i Everybody’s Gone to the Rapture, która zmierza na PC i – jak zapowiada Jim Ryan – nie ostatnia. Sony ma w planach przeniesienie jeszcze wielu innych gier z PlayStation na PC, co może zwiastować, że japońska firma pójdzie śladami Microsoftu.

Xbox już od dawna wydaje swoje gry ekskluzywne zarówno na konsole, jak i PC, omijając jedynie platformy konkurencji. Aczkolwiek też nie zawsze, bo takie Minecraft Dungeon (Mojang w końcu należy do Microsoftu) pojawiło się nawet na PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Na początku miesiąca informowałem Was również o tym, że PlayStation wyda swoją pierwszą grę na Xboksa – MLB The Show 21, jednak jest to raczej jednorazowy przypadek, wynikający z umów licencyjnych z MLB. Ale jeśli chodzi o PC, to tu katalog gier od PlayStation ciągle się powiększa – i będzie powiększał.

Co dalej? Bloodborne, The Last of Us czy może Spider-Man?