Forza Horizon 4

Nadjeżdża Forza Horizon 4 na Steam! Zagramy już w przyszłym miesiącu

Gdyby ktoś zapytał się mnie, którą grę wyścigową zeszłej generacji konsol uważam za najlepszą, to bez mrugnięcia okiem odpowiedziałbym, że jest to Forza Horizon 4. Pora więc, by ten świetny tytuł podbił również platformę Steam!

Forza Horizon 4 już w marcu na Steam!

W mojej opinii, jednym z największych problemów grania na PC jest rozbicie tego rynku na kilka sklepów. Podczas gdy na takim PlayStation czy Xboksie mamy tylko jeden sklep, tak na PC wybierać możemy pomiędzy Steam, Windows Store, Epic Games Store, uPlay czy Originem. Z jednej strony jest to dobre, bo jako gracze mamy wybór, z drugiej jednak – doprowadza to czasem do pewnych komplikacji.

Problemem może być chociażby ekskluzywność jakichś gier dla danego sklepu. Nagle okazuje się, że musimy „żonglować” pomiędzy kilkoma platformami, kiedy to wolelibyśmy korzystać tylko z jednego ulubionego sklepu. Microsoft najwyraźniej chcę trochę pomóc graczom w tej kwestii, udostępniając w przyszłym miesiącu jeden ze swoich największych hitów Xboksa One na konkurencyjnego Steama.

Już 9 marca 2021 na platformie Steam nareszcie zadebiutuje Forza Horizon 4 – prawdopodobnie najlepsza gra wyścigowa zeszłej generacji, w której sam spędziłem kilkadziesiąt godzin. Już teraz najnowszą Forzę możecie dodać do swojej listy życzeń na Steam.

W FH4 na platformie Gabe’a Newella znajdziemy oczywiście osiągnięcia, wsparcie dla kompatybilnych kontrolerów, rozgrywkę online, a także wszystkie wydane do tej pory dodatki — wszystko w języku polskim. Wymagania sprzętowe z grubsza pozostały takie same, nie licząc zaskakująco niskiej ilości RAM-u — ale najpewniej jest to błąd w opisie sklepu, który niebawem zostanie poprawiony.

Minimalne:Rekomendowane:
System operacyjny:Windows 10 version 15063.0 lub nowszyWindows 10 version 15063.0 lub nowszy
Procesor:Intel i3-4170 3.7Ghz lub Intel i5 750 2.67GhzIntel i7-3820 3.6Ghz
Pamięć:2 GB RAM (?)4 GB RAM (?)
Karta graficzna:NVidia 650TI lub AMD R7 250NVidia GTX 970 lub NVidia GTX 1060 3GB
lub AMD R9 290x lub AMD RX 470
Miejsce na dysku:80 GB dostępnej przestrzeni100 GB dostępnej przestrzeni

Pierwotnie Forza Horizon 4 debiutowała 2 października 2018 roku na PC (Windows Store) i Xbox One. Wraz z premierą konsol Xbox Series X|S, gra doczekała się specjalnej aktualizacji stworzonej z myślą o nextgenach.