smartfon Google Pixel 9
źródło: OnLeaks/91mobiles

Google Pixel 9 ma wyglądać tak. Będzie pasować do braci

Pojawiające się co jakiś czas przecieki sugerują, że w tym roku flagowa rodzina Pixeli firmy Google przywita się z użytkownikami trzema modelami. Być może właśnie poznaliśmy wygląd ostatniego z nich – tego podstawowego.

Google Pixel 9 w 3 smakach

Najpierw zobaczyliśmy, jak będzie wyglądać Google Pixel 9 Pro. A przynajmniej tak nam się wydawało, bo przy okazji kolejnego wycieku ujrzeliśmy właściwie jego bliźniaka, tyle tylko że nieco mniejszego. Najprawdopodobniej więc ten pierwszy był tegoroczną nowinką w ofercie, mianowicie modelem 9 Pro XL. Wciąż zagadką pozostawał więc wariant podstawowy – aż do teraz.

W sieci pojawiły się rendery, mające ukazywać smartfon Google Pixel 9. Na to, że mamy tu do czynienia z podstawowym modelem, wskazuje przede wszystkim obecność dwóch (zamiast trzech) aparatów.

Podstawowy Pixel 9 ma wiele wspólnego z modelem Pro

Przeciek sugeruje, że poza wyspą aparatów konstrukcja Pixeli 9 i 9 Pro będzie właściwie identyczna, choć ekran tego pierwszego ma być także otoczony nieco szerszą ramką. W efekcie, zamiast przekątnej 6,1 cala, zaoferuje wyświetlacz 6-calowy. Całe urządzenie będzie mieć wymiary ok. 153 x 72 x 8,5 mm (grubość razem z aparatami wyniesie zaś 12 mm) – tak podaje 91Mobiles.

O ile o wyglądzie powiedziano już dużo, to specyfikacja nowych smartfonów Google pozostaje wielką tajemnicą. Wcześniejsze doniesienia sugerowały jednak między innymi wykorzystanie procesora Tensor G4, który ma być nie tylko wydajniejszy, ale też bardziej energooszczędny i lepiej radzący sobie z przegrzewaniem.

Według innych pogłosek dziewiątka zostanie wyposażona także w funkcję adaptacyjnego dotyku (dostosowującą czułość ekranu dotykowego do aktualnej sytuacji) oraz nowszy standard ładowania bezprzewodowego: Qi 2.

Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Premiera nowych urządzeń odbędzie się najpewniej tradycyjnie w październiku.

Tymczasem przypomnę tylko, że dopiero co poznaliśmy szczegóły dotyczące innego telefonu Google, mianowicie Pixela 8a z 6,1-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz, aparatem 64 Mpix oraz 9-rdzeniowym procesorem Tensor G3.