Planowane pierwsze telefony z Androidem 13
Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro (fot. Google)

Dzień przed premierą nowych iPhone’ów Google zapowiada premierę nowych Pixeli

Konferencja Apple, na której zobaczymy m.in. nowe iPhone’y, rozpocznie się za mniej niż 24 godziny. Google postanowiło jednak odwrócić uwagę od swojego konkurenta, zapowiadając oficjalnie premierę nowych smartfonów i smartwatcha z rodziny Pixel.

Google oficjalnie zapowiedziało premierę smartfonów Pixel 7 i 7 Pro oraz smartwatcha Pixel Watch

Podczas gdy Apple oficjalnie nie pisnęło ani słówka na temat nowych iPhone’ów, które zaprezentuje już jutro, tj. 7 września 2022 roku, Google już podczas konferencji I/O 2022 w maju publicznie zapowiedziało nowe urządzenia, których premiera została zaplanowana na jesień br.

Dziś, dzień przed jedną z najbardziej wyczekiwanych konferencji 2022 roku, gigant z Mountain View oficjalnie poinformował, że kolejne wydarzenie Made By Google odbędzie się 6 października 2022 roku – początek o godzinie 19:00 czasu polskiego (podobnie jak konferencja Apple).

Oficjalna premiera będzie formalnością

Podczas gdy Apple ze wszystkich sił stara się ograniczyć liczbę przecieków do minimum (niestety dla siebie – z marnym skutkiem, ale nie ustaje w wysiłkach), gigant z Mountain View dobrze wie, że nie jest w stanie z tym walczyć, dlatego na długo przed oficjalną premierą pokazał (na konferencji I/O 2022 w maju 2022 roku) nowe urządzenia, które trafią na rynek dopiero jesienią br.

Co więcej, zarówno smartfony Pixel 7 i 7 Pro, jak i smartwatch Pixel Watch można znaleźć już na oficjalnej stronie producenta, aczkolwiek wciąż bez wielu szczegółów na temat specyfikacji, nie mówiąc o braku sugerowanych cen. Już teraz gigant z Mountain View zapowiada, że urządzenia z serii Pixel 7 zostaną wyposażone w procesor Tensor G2, a Pixel Watch zapewni doświadczenie nowego systemu Wear OS z ulubionymi aplikacjami Google oraz usługi (przejętego) Fitbita.

Google Pixel 6a Pixel 7 Pro Pixel Watch Pixel Buds Pro Pixel Tablet pixel watch
źródło: Google

W trakcie I/O 2022 w maju zapowiedziany został również tablet, ale jego premiery spodziewamy się dopiero w 2023 roku. Podobnie jak pierwszego składanego smartfona z linii Pixel. Według informacji, które podaje Ross Young, zadebiutuje on w marcu przyszłego roku.