pixel watch
Google Pixel Watch (fot. Google)

Cena Pixel Watcha go pogrzebie. Kto to kupi?

Jeśli wyczekujecie pierwszego zegarka Google, to aktualne wieści na jego temat można podzielić na dwie kategorie: dobre i złe. Dobre są takie, że Pixel Watch na pewno powstaje, a jego premiera jest bliska. Złe wieści dotyczą ceny.

Ile będzie kosztować Pixel Watch?

Nadzieja na to, że pierwszy smartwatch Google będzie konkurował cenowo z innymi zegarkami na Wear OS staje się coraz bardziej płonna. To wszystko przez informacje, które zdołali zdobyć specjaliści od tego typu przecieków.

Udało się ponoć ustalić cenę zegarka Pixel Watch w wersji LTE. Ma ona wynieść 399 dolarów. Logiczne wydaje się, że opcja bez LTE będzie tańsza. Można spodziewać się czegoś pomiędzy 299 a 349 dolarów.

Google Pixel Watch smartwatch
Google Pixel Watch (źródło: FRONT PAGE TECH)

Google wyceni się zbyt wysoko?

Zakładając, że powyższe informacje są poprawne, musimy mierzyć się z pewnymi konsekwencjami. 399 dolarów to cena, którą Apple żąda za Apple Watcha series 7 bez łączności LTE. Pod tym względem Pixel Watch będzie bardziej opłacalnym wyborem. Ale w świecie zegarków z Wear OS nie będzie już tak kolorowo.

Galaxy Watch 5 w wersji LTE i z tym samym systemem, co Pixel Watch, kosztuje w tym momencie 329 dolarów. To sporo mniej. Oprócz tego, na smartwatche Samsunga wiecznie są jakieś promocje. Mało brakuje, żeby Koreańczycy dorzucali je do płatków śniadaniowych.

Z tej perspektywy trudno wróżyć Google wielki sukces. Jeśli firma przestrzeli z ceną, Pixel Watch będzie nie tylko pierwszym, ale i ostatnim zegarkiem Google. Szczerze byśmy tego nie chcieli.